EVENIMENT
Tânăr din județul Alba, reținut după ce a fost oprit în trafic. Ce au descoperit polițiștii
Un tânăr din Alba a fost reținut de Poliție, după ce a fost oprit în trafic. Conducea un autoturism, iar polițiștii au descoperit că acesta se afla sub influența alcoolului.
Potrivit IPJ Alba, luni, 25 martie, polițiștii din Zlatna au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un tânăr de 20 de ani, din Zlatna. Acesta este cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
Tânărul a fost depistat, luni, în jurul orei 00.30, în…
Citește mai mult pe Alba24.ro
După multiplele lovituri de imagine şi de forţă pe care le-a dat Clujul în ultimii ani, în domeniile medical, educativ, cultural, social, administrativ, politic, a beneficiat de curând de încă o astfel de lovitură, pe care a dat-o şi în domeniul religios, prin alegerea episcopului de Cluj-Gherla, Claudiu Lucian Pop, în funcţia de arhiepiscop major al Bisericii Greco-catolice din România.
Centrul…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO: Diana Șoșoacă, declarații controversate despre 1 Decembrie la Alba Iulia: ”Va ieși foarte urât”. Incitări voalate la boicot
Europarlamentara pro-rusă, Diana Șoșoacă, va fi prezentă la Alba Iulia, de Ziua Națională a României. Acesta va ”întregi” trio-ul mișcării suveraniste din România, deoarece la Alba Iulia vor fi prezenți și George Simion, dar și Călin Georgescu.
Șoșoacă, care de curând a participat la Moscova, la aniversarea de 20 de ani a postului de propagandă rusesc, Russia Today, a făcut o serie de declarații controversate despre ziua de 1 Decembrie de la Alba Iulia. Aceasta fără…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
COMUNICAT: Primăria municipiului Sebeș implementează proiectul ”Înființare centru de colectare prin aport voluntar”
EVENIMENT
Agresor sexual arestat la Cluj. A atacat violent o femeie în apropierea unei săli de fitness din cartierul Gheorgheni
Un bărbat din Cluj-Napoca a arestat preventivă după ce a comis două agresiuni sexuale în apropierea unei săli de fitness din cartierul Gheorgheni.
În două zile diferite, agresorul a prins o femeie, a apucat-o de fese și a mângâiat-o în zona inghinală prin constrângere, faptă pe care procurorii au definit-o ca fiind de o gravitate exrem de ridicată.
Atacată de două ori în același loc
Potrivit…
Citește mai mult pe Cluj24.ro




