EVENIMENT
Tânăr din Sibiu, dat în urmărire națională, prins de polițiștii din Aiud. Pentru ce a fost condamnat la închisoare

Un tânăr din Sibiu, dat în urmărire la nivel național, cu mandat de executare a închisorii, a fost identificat de polițiștii din Aiud. Acesta a fost transportat la penitenciar.
Potrivit IPJ Alba, luni, 25 martie, în jurul orei 21.00, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Aiud au depistat și reținut un bărbat de 26 de ani, din municipiul Sibiu.
Acesta era posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de Judecătoria Sibiu, la…
Citește mai mult pe Alba24.ro

HUGO BOSS își consolidează prezența în România prin deschiderea unei noi locații în Iulius Mall Cluj.
Magazinul BOSS se va inaugura în luna octombrie 2025 și va aduce clienților produse premium de îmbrăcăminte, încălțăminte și accesorii.
BOSS, destinația de shopping dedicată exclusiv publicului masculin, în Iulius Mall Cluj
BOSS, parte a grupului internațional HUGO BOSS, unul dintre liderii globali…
Citește mai mult pe Cluj24.ro

Tehnicianul Universității Cluj, Ioan Ovidiu Sabău, nu va pleca de la club.
„Da! Rămâne”, a confirmat Radu Constantea, președintele clubului U Cluj, pentru Cluj24.ro, în urma unei întâlniri pe care a avut-o luni cu antrenorul echipei. Ioan Ovidiu Sabău anunțase că pleacă după ce echipa sa a pierdut meciul cu Csíkszereda.
Ioan Ovidiu Sabău a declarat chiar la finalul partidei că vrea să plece de la…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Președintele Nicușor Dan, la Congresul UDMR de la Cluj. Vor fi prezenți și reprezentanți ai coaliției guvernamentale

Președintele României, Nicușor Dan, va fi prezent, vineri, la Congresul UDMR care va avea loc la un centru de evenimente din Juc – Herghelie, județul Cluj, alături de reprezentanți ai coaliției guvernamentale.
Surse politice au declarat pentru Cluj24 că la Congresul Uniunii, alături de Nicușor Dan, ar mai putea fi prezenți și vor lua cuvântul și reprezentanți ai partidelor din coaliția guvernamentală de…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Băsescu despre Călin Georgescu: ”Este un produs al administrației românești. Propulsarea lui, efect al prostiei românești”

Fostul președinte Traian Băsescu susține că fostul candidat independent la prezidențiale, Călin Georgescu, este un produs al administrației românești.
”Problema anulării alegerilor și modul de desfășurare a alegerilor este o problemă românească. Nimeni nu ne-a pus să amestecăm alegerile și propulsarea greșită a lui Călin Georgescu este tot un efect al prostiei românești.
Au creat o confuzie…
Citește mai mult pe Cluj24.ro