ACTUALITATE
Tânăr din Valea Lungă, după gratii, pentru conducere sub influența alcoolului. Cât va sta la închisoare
Un tânăr din Valea Lungă a ajuns după gratii, pentru conducere sub influența alcoolului. Instanța a decis în acest caz pedeapsă privativă de libertate de un an și trei luni.
Potrivit IPJ Alba, joi, 9 iunie, în jurul orei 20.20, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Blaj au pus în executare un mandat de executare a pedepsei închisorii cu privire la un tânăr de 26 de ani, din comuna Valea Lungă.
Acesta a fost condamnat, de Judecătoria Mediaș, la executarea unei pedepse privative de libertate de un an și 3 luni închisoare, pentru conducere sub influența alcoolului.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
...
Citește mai mult pe Alba24.ro
Citește mai mult pe Alba24.ro
ACTUALITATE
Sărbătoarea Botezului Domnului, trăită cu evlavie în Parohia „Sfântul Mare Mucenic Pantelimon” Bașeu-Hudești
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Botoșani: Mașinile înmatriculate în alte țări, luate la ochi de polițiști. Amplă acțiune în județ
Citește mai mult pe Botosani24.ro
