Connect with us

EVENIMENT

Tânără din Anglia, strivită de un ATV, la un concurs organizat în județul Cluj

Publicat

atv
sursa foto: observatortv.ro

O tânără în vârstă de 24 de ani, din Marea Britanie, a decedat după ce s-a răsturnat cu ATV-ul, în zona comunei clujene Mărgău, a informat, vineri, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Cluj.

Potrivit IPJ Cluj, accidentul s-a produs joi, 11 aprilie. Tânăra participa la un concurs de ATV-uri, desfășurat în comuna Mărgău, județul Cluj.

Conform primelor verificări, s-a stabilit că tânăra, în vârstă de 24 de ani, cetăţean britanic, fiind în timpul unui concurs cu ATV-uri, ar fi frânat brusc pe o pantă şi s-a răsturnat, fiindu-i cauzate leziuni la nivelul toracelui. Tânăra a fost transportată cu elicopterul la unitatea medicală din Târgu Mureş, pentru îngrijiri de specialitate. Ulterior, a fost declarat decesul tinerei.

Un martor al tragediei a declarat că tânăra a fost pur şi simplu strivită de ATV, care s-a răsturnat.

atv

Potrivit observatortv.ro, bărbatul a spus că ”A fost o pantă grea la categoria crossover. Acea fată a coborât panta înclinată aproape 75 grade… ATV-ul s-a răsturnat, ea a fost aruncată pe pantă în jos, iar ATV-ul a căzut peste ea. Pur şi simplu, a fost strivită de ATV”.

Iniţial, tânăra de 24 de ani a fost luată cu ambulanţa, apoi dusă cu elicopterul la spital. Din păcate, aceasta nu a mai putut fi salvată.

Tânăra se numește Katie Amelia Hodgson şi este din Marea Britanie.

În urma tragediei, concursul Hunt The Wolf 2019 a fost oprit.

Unul dintre organizatorii concursului a declarat ”Viața merge mai departe. Aș vrea să precizez că decizia de a nu continua cursa a fost luată în mod democratic, de către participanți, după ce s-a supus la vot”.

Acesta a mai spus că această ediție s-ar putea să fie și ultima, după ce sponsorul principal al concursului s-a retras. 

În cauză se efectuează cercetări pentru stabilirea împrejurărilor exacte în care s-a produs accidentul.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

OPINIE. Alin Tişe: Lacrima orgoliului național

Publicat

cj8 tise scaled.jpg






Am plâns aseară la meciul de fotbal România – Austria, într-un puseu de emoție națională, parcă de prea mult timp uitată. Nemaisimțită de prea multă vreme. Tocmai de aceea, parcă, lacrimile de aseară au fost altfel, într-o trăire unică, senzațională, fascinantă.

Lacrima orgoliului naţional sau lacrima emoţiei naţionale

 

„Lacrima orgoliului național” sau “lacrima emoției naționale“. A…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Drumul spectaculos din defileul Răcătău – Măguri Răcătău intră în reparații! Alin Tișe: Sunt lucrări mai mult decât importante

Publicat

lucrari drum judetean.jpg






Consiliul Județean Cluj a demarat o serie de lucrări de întreținere pe drumul județean DJ 107T, mai exact pe sectorul de drum situat în defileul Răcătău – Măguri Răcătău.
Este vizat, astfel, sectorul, în lungime de 12 kilometri situat între pozițiile kilometrice 11+600 și 23+600. Lucrările au drept scop îmbunătățirea infrastructurii rutiere și asigurarea unei circulații rutiere optime, în condiții de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Care este salariul mediu net pe economie în România. Date INS: Inflația, de două ori mai mare decât creșterea

Publicat

care este salariul mediu net pe economie în românia. date

Salariul mediu net din România a ajuns în august la 5.387 de lei, potrivit datelor Institutului Național de Statistică. 

Aceasta a crescut cu doar 4,4% în interval de un an, creștere care acoperă mai puțin de jumătate din inflație, care a fost de aproximativ 10%.

Datele sunt raportate la luna august.

Fluctuațiile salariale sunt influențate de acordarea prime ocazionale și nerealizări de producție în diverse sectoare economice.

Sectorul bugetar a înregistrat scăderi în…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Protecția minorilor în mediul online: Comisia Europeană începe acțiuni de control. Cum se verifică vârsta

Publicat

protecția minorilor în mediul online: comisia europeană începe acțiuni de

Protecția minorilor în mediul online: Autoritatea Națională pentru Administrare și Reglementare în Comunicații (ANCOM) anunță primele acțiuni de verificare inițiate de Comisia Europeană.

Potrivit sursei citate, Comisia Europeană a trimis solicitări de informații către Snapchat, YouTube, Apple App Store și Google Play pentru a înțelege măsurile luate de acestea pentru a proteja minorii în cadrul serviciilor lor. Această acțiune are loc ca urmare a adoptării Orientărilor…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe