ACTUALITATE
Tanczos Barna: Toate finanțările care vin de la Budapesta sunt legale. UDMR nu a folosit bani din Ungaria pentru acțiuni politice

Toate finanţările care vin de la Budapesta către asociaţii sau fundaţii maghiare prezente în România sunt legale şi UDMR nu a folosit niciodată aceşti bani pentru activităţi politice sau cu scop politic, a declarat, miercuri, la finalul şedinţei de Guvern, ministrul Mediului, Apelor şi Pădurilor, Barna Tanczos.
„Toate finanţările care vin de la Budapesta către asociaţii sau fundaţii sunt finanţări legale. În niciun caz nu ar fi acceptat nicio asemenea asociaţie sau fundaţie finanţări ilegale.
În ceea ce priveşte destinaţia acestora, nu doar…
Citește mai mult pe Alba24.ro
ACTUALITATE
Trei sferturi dintre români susțin introducerea stagiului militar voluntar: Profilul cetățenilor care sunt de acord cu acest fap

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Începe Festivalul de Literatură pentru Copii și Adolescenți APOLODOR. Ce trebuie să știți

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai mult pe Botosani24.ro