ACTUALITATE
Tarifele la apă și servicii de canalizare în Alba, NU se majorează. Asociația APA Alba a respins propunerea operatorului APA CTTA
![whatsapp image 2022 06 14 at 15.21.16 1000x600.jpeg](https://romania24.ro/wp-content/uploads/2022/08/WhatsApp-Image-2022-06-14-at-15.21.16-1000x600.jpeg)
Tarifele la apă potabilă nu vor crește în județul Alba. Decizia a fost luată de Adunarea generală a Asociației APA Alba, într-o ședință care a avut loc marți, 7 februarie 2023.
Primarul din Sebeș, Dorin Nistor, care este și președinte al APA Alba s-a opus față de propunerea de majorare tarifară a prețului la serviciile de alimentare cu apă și de canalizare.
”Adunarea generală a Asociației APA Alba întrunită în ședință, în data de 7 februarie 2023, a respins strategia privind tarifarea și formula de ajustare tarifară a serviciilor de alimentare…
Citește mai mult pe Alba24.ro