ACTUALITATE
Taxa de hrană la o grădiniță din Cluj-Napoca, majorată cu 2 lei/zi din cauza facturilor la gaz și electricitate
Părinții copiilor de la o grădiniță cu orar prelungit din Cluj-Napoca au fost anunțați că taxa pentru hrană va fi majorată de la 1 februarie cu 2 lei pe zi.
Decizia a fost aprobată de Consiliul de Administrație al grădiniței și are la bază creșterea facturilor la gaz și electricitate.
Astfel, taxa crește de la 10 la 12 pe zi.
Și primarul Emil Boc recunoștea că facturile unităților de învățământ preșcolar – școli sau grădinițe, au crescut în medie cu 15%.
Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News
Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News
Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News
ACTUALITATE
Un bărbat de 53 de ani, din Lunca, și-a bătut soția fără milă. Polițiștii l-au scos afară din locuință și au emis ordin de prote
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Tânăr de 32 de ani, din Cristinești, reținut pentru 24 de ore pentru că și-ar fi agresat membrii familiei
Citește mai mult pe Botosani24.ro
