EVENIMENT
Tombola Super Gustului la Alba Mall: Premii de mii de euro și zeci de vouchere de cumpărături. Când se redeschide Food Court? (P)
Cei din urmă pot fi cei dintâi! A mai rămas exact o saptămână până la redeschiderea Food Court Alba Mall. Și până la extragerea premiilor din Tombola Super Gustului.
Timp suficient să faceți cumpărături din magazinele partenere, de cel puțin 100 de lei, să completați talonul ce vă poate da șansa unui premiu de 2000 de euro, un alt premiu de 1000 de euro și zeci de vouchere de cumpărături.
Miercuri, 27...
Citește mai mult pe Alba24.ro
În politica românească, ipocrizia nu mai este doar o abatere morală. A devenit strategie. Iar unul dintre cei mai vizibili exponenți ai acestei transformări este astăzi Sorin Grindeanu.
Există politicieni oportuniști. Există politicieni versatili. Și există politicieni care reușesc performanța de a poza simultan în reformatori, garanți ai stabilității și critici ai sistemului din care provin. Nu doar că...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Șoferii care rămân fără permis ar putea conduce din nou, doar după decizie definitivă în instanță. Propunere CSM
Șoferii care rămân fără permis și contestă măsura prin acțiune în instanță ar putea avea dreptul de a conduce din nou abia după decizie definitivă a acesteia. Este o propunere a Consiliului Superior al Magistraturii (CSM), care ar viza reducerea proceselor civile privind amenzile rutiere sau permisele.
Inițiativa face parte dintr-un set de măsuri propuse de CSM și aduse în atenția Ministerului Justiției.
Propunerea ar urma să conducă la degrevarea instanțelor de miile de...
Citește mai mult pe Alba24.ro
Ambasadorul României în SUA, Andrei Muraru, a declarat luni, la Antena 3 CNN, că România ar urma să beneficieze de o serie de avantaje prin participarea președintelui Nicușor Dan la Consiliul Păcii inițiat de Donald Trump, deși țara noastră va participa cu statutul de observator, scrie Mediafax.
„Este foarte important să fim aici, avem acces la aceste informații din interior, la discuții. Președintele...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Ministrul Sănătății: veniturile personalului din spitale și din serviciile de ambulanță și urgențǎ nu vor fi reduse
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a comunicat că veniturile personalului din spitale și din serviciile de ambulanță și urgențǎ nu vor fi reduse cu 10%. Precizarea vine în contextul deciziilor din Coaliție de luni.
Ministrul spune că ”o reducere brută și liniarǎ a veniturilor ar fi însemnat nu doar demotivare și scăderea încrederii, ci și un nou exod” în sectorul medical.
”Am susținut această poziție pentru că o tăiere liniară nu ar fi adus economii...
Citește mai mult pe Alba24.ro
