Connect with us

EVENIMENT

UPDATE FOTO: Grav accident pe o șosea din județul Tulcea. O persoană și-a pierdut viața. Șoferul vinovat, pozitiv la DrugTest

Publicat

acc tulcea

Un accident rutier grav a avut loc, joi seară în județul Tulcea. În accident au fost implicate două mașini, iar o persoană și-a pierdut viața.

UPDATE ora 22.00: Potrivit ISU Tulcea, joi seară, în jurul orei 21:00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență “ Delta” al județului Tulcea, a fost alertat cu privire la producerea unui accident rutier, la ieșire din localitatea Tulcea.

Către locul indicat de apelant, au fost direcționate două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Tulcea, cu o autospecială de descarcerare și o autospecială de stingere.

acc tulcea (11)

La fața locului, echipajele de intervenție au constatat că este vorba despre o coliziune între două autoturisme, rezultând o persoană încarcerată.

S-a intervenit pentru extragerea victimei( o persoană de sex feminin în vârstă de 52 de ani) din autoturismul grav avariat.

Din păcate, echipajele SAJ prezente la locul intervenției, au constatat decesul acesteia.

Cele două persoane aflate în cel de al doilea autoturism nu au avut nevoie de îngrijiri medicale.

Șoferul vinovat, pozitiv la DrugTest. Precizările IPJ Tulcea

Din primele verificări efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că un bărbat în vârstă de 32 de ani, din municipiul București, în timp ce conducea un autoturism pe strada Babadag, din direcția localității Cataloi, pe fondul neadaptării vitezei în curbă, ar fi pierdut controlul direcției de deplasare și ar fi pătruns pe sensul opus de circulație, intrand în coliziune cu un autoturism condus de o femeie în vârstă de 52 de ani, din județul Tulcea.

accident tulcea

Din păcate, în urma impactului, a rezultat decesul conducătoarei auto în vârstă de 52 de ani.

Conducătorul auto deține permis de conducere valabil, iar la testarea alcoolscop rezultatul a fost negativ.

Bărbatul a fost testat cu aparatul DrugTest, care a indicat un rezultat pozitiv, fapt pentru care a fost condus la o unitate medicală pentru prelevarea de mostre biologice în vederea stabilirii prezenței în organism a substanțelor psihoactive.

”Cercetările continuă în cadrul unui dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ucidere din culpă și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe, urmând a fi stabilite cu exactitate toate cauzele și împrejurările în care s-a produs accidentul rutier”, au transmis reprezentanții IPJ Tulcea.

Știrea inițială

Potrivit Centrului INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, joi seară, 19 ianuarie 2023, circulația este întreruptă, pe DN 22 Constanța – Tulcea, în zona localității Cataloi din cauza unui accident rutier.

acc tulcea2 (2)

Din primele date în eveniment au fost implicate două autoturisme.

 

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Volei Alba Blaj a pierdut Supercupa României la volei feminin. Înfrângere pe teren propriu în fața CSO Voluntari

Publicat

volei alba blaj a pierdut supercupa româniei la volei feminin.

Echipa de volei, Volei Alba Blaj a pierdut Supercupa României la volei feminin, în meciul de sâmbătă seara desfășurat la Blaj Arena, 11 octombrie. 

Mai exact, CSO Voluntari a cucerit Supercupa României la volei feminin, după ce a învins-o pe CSM Volei Alba Blaj cu scorul de 3-1 (26-24, 12-25, 25-21, 25-18).

De la învingătoare s-au remarcat Nicolae van Voose (17 puncte), Sabrina Starks (10) și Nikola Radosova (10).

Vittoria Piani a fost cea mai bună jucătoare a gazdelor (25…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

OPINIE. Bogdan Tiberiu Iacob: Guvernanții României, umiliți de Viktor Orban la ei acasă. România, ”căpiță de fîn cam strîmbă”

Publicat

screenshot 137 e1653415807190.png






Jurnalistul Bogdan Tiberiu Iacob scrie într-un editorial apărut pe platforma inpolitics.ro  despre vizita la Cluj a premierului Ungariei, Viktor Orban, care a participat la Congresul UDMR.

”Prim-ministrul ungar Viktor Orbán, cu sprijinul UDMR, a servit cîteva lecții de umilință românilor, cu precădere conducătorilor țării, în marja congresului formațiunii maghiare, altfel spus, ne-a tras-o la noi acasă. Și…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ministrul dezvoltării, Cseke Attila, va vizita cea mai nouă creșă din Sebeș, amplasată în Parcul Arini

Publicat

ministrul dezvoltării, cseke attila, va vizita cea mai nouă creșă

Ministrul dezvoltării, Cseke Attila, va vizita luni, 13 octombrie, cea mai nouă creșă din municipiu, realizată cu o finanțare susținută prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).

Este vorba Noua despre creșa amplasată în Parcul Arini. Acesta va putea găzdui 40 de copii, organizați în patru grupe, oferind condiții moderne și sigure pentru cei mici.

Investiția prin PNRR este de 11.886.810,72 lei din fonduri nerambursabile.

Clădirea este eficientă energetic…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Romii clujeni ies în stradă după revocarea lui Nicolae Păun din fruntea unei comisii parlamentare. Protest față de legea LGBT

Publicat

nicolae paun.jpg






Partida Romilor „Pro-Europa” – Filiala Cluj reacționează dur după ce Grupul Parlamentar al Minorităților Naționale a decis revocarea deputatului Nicolae Păun din funcția de președinte al Comisiei pentru Drepturile Omului, Culte și Problemele Minorităților Naționale și amenință cu organizarea unui miting. O altă problemă care îi nemulțumește pe liderii romi este viitoare lege privind drepturile comunității…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe