Connect with us

EVENIMENT

UPDATE FOTO: Trafic îngreunat pe DN 22, în județul Tulcea. Un TIR scăpat de sub control s-a răsturnat pe șosea

Publicat

acc dn 22 tulcea

Un accident rutier s-a soldat cu pagube materiale a avut loc, luni dimineață pe o șosea din Tulcea.

Potrivit Centrului INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române informează că pe DN 22 Constanța-Tulcea, în zona localității Codru, județul Tulcea, a avut loc un accident rutier.

Din primele date,  un autotren s-a răsturnat pe partea carosabilă, blocând un sens de mers.

Nu au fost persoane rănite, circulația desfășurându-se pe un fir, alternativ.

UPDATE 1: Accident pe DN 22, în județul Tulcea. Precizările polițiștilor

„Luni, 6 martie 2023, în jurul orei 09:10, polițiștii rutieri tulceni au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier pe DN22-E87.

Din primele verificări efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, un bărbat de 59 de ani, din Ucraina, care conducea un ansamblu de vehicule format din cap tractor și o semiremorcă pe DN22-E87, din direcția localității Babadag, la km 218+600 m, ar fi pierdut controlul direcției de deplasare într-o curbă la dreapta și s-ar fi răsturnat pe sensul opus de circulație.

În urma evenimentului rutier au rezultat doar pagube materiale.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ”, a precizat reprezentantul IPJ Tulcea.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Alexandru Nazare, Ministrul Finanțelor, despre majorarea salariilor la Curtea de Conturi: „Nu se potrivește deloc!”

Publicat

alexandru nazare ministru finante.jpg






Ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare, s-a arătat surprins de decizia Curții de Conturi de a majora cu 40% salariile de bază pentru personalul nou, măsură care intră în vigoare începând din noiembrie. Oficialul spune că nu știa de hotărâre și că aceasta contrazice pachetul de reduceri bugetare anunțat de Guvern.

Într-o conferință de presă susținută miercuri, Alexandru Nazare a reacționat la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Bărbatul decedat miercuri într-un accident agricol produs în comuna Bucerdea Grânoasă este fostul primar al comunei, Ioan Aldea

Publicat

bărbatul decedat miercuri într un accident agricol produs în comuna bucerdea

Bărbatul decedat miercuri într-un accident agricol produs în comuna Bucerdea Grânoasă este fostul primar al localității, Ioan Aldea (PNL), au confirmat pentru Alba24, colegii acestuia. 

El a fost prins sub încărcătura unei remorci, în timp ce efectua activități agricole. Acesta s-ar fi deplasat în spatele remorcii și a deschis cuiul care ținea încărcătura.

Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Alba, polițiștii din Blaj au fost sesizați, prin numărul de urgență…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

SPAP Sebeș anunță dezbatere publică pentru construirea unei clădiri de utilitate publică, în Cimitirul municipal

Publicat

spap sebeș anunță dezbatere publică pentru construirea unei clădiri de

Serviciul Public de Administrarea Patrimoniului Sebeș (SPAP) aduce la cunoștința cetățenilor organizarea dezbaterii publice pentru documentația tehnico-economică „Construcție de utilitate publică în Cimitirul Municipal, Municipiul Sebeș” – faza S.F.

Dezbaterea publică se desfășoară în conformitate cu prevederile H.C.L. nr.177/2015 privind aducerea la cunoștință publică a documentațiilor tehnico-economice aferente tuturor investițiilor de pe raza…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Zilele Culturale Maghiare la Cluj: Cabină de probă de costume populare. Vizitatorii pot proba ținute din Țara Călatei

Publicat

zilele maghiare e1755086343127.jpg






Cluj-Napoca se pregătește pentru ediția a 16-a a Zilelor Culturale Maghiare, unul dintre cele mai importante festivaluri multiculturale din România. Evenimentul se va desfășura între 16 și 24 august 2025 și va include peste 5oo de activități în 76 de locații din municipiu și împrejurimi.

Directorul de program, Szabó Lilla, a declarat, miercuri, că ediția din acest an va fi una deosebit de colorată, cu…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe