EVENIMENT
UPDATE FOTO: Trafic restricționat pe DN 5, în județul Giurgiu, din cauza unui accident. O victimă
 
																								
												
												
											O persoană a fost rănită, duminică la amiază într-un accident rutier produs pe DN 5, în județul Giurgiu. Traficul rutier este restricționat.
Potrivit Centrului INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române, pe DN 5, kilometrul 37+300 metri, localitatea Călugăreni, județul Giurgiu, s-a produs un accident rutier.
UPDATE: Accident pe DN 5, în Giurgiu. Precizările polițiștilor
„Duminică, la ora 12.20, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Giurgiu au fost sesizați prin apel 112, despre producerea unui eveniment rutier, între două autoturisme, pe DN 5, la ieșire din localitatea Călugăreni.
În urma producerii evenimentului rutier, a rezultat rănirea unei femei, de 65 de ani, din municipiul București, care a fost transportată la spital, pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Cei doi conducători auto, un bărbat de 46, respectiv 72 de ani, ambii din municipiul București, au fost testați cu aparatul drager, rezultatele fiind 0.
Polițiștii continuă cercetările, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, a precizat reprezentantul IPJ Giurgiu.

UPDATE 2: Accident pe DN 5, în Giurgiu. Starea victimelor
„O femeie, în vârstă de aproximativ 65 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier ce s-a produs astăzi, în jurul prânzului, pe DN5, la ieșire din localitatea Călugăreni.
Evenimentul a avut loc pe sensul de mers spre capitală, fiind implicate două autoturisme.
La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Punctului de Lucru Călugăreni cu o autospecială de stingere și două ambulanțe SAJ.
Femeia, pasageră într-unul din autoturisme, a fost preluată de ambulanță și transportată la un spital din capitală.
Aceasta era conștientă, însă acuza dureri în urma impactului.

Alte două persoane au primit îngrijiri medicale la fața locului, refuzând transportul la spital.
Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor prin deconectarea bornelor de la bateriile autovehiculelor.
Cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări”, a precizat reprezentantul ISU Giurgiu.
Știrea inițială
Au fost implicate două autoturisme.
În urma impactului a rezultat rănirea a două persoane, evaluate medical la fața locului.
Circulația rutieră este restricționată pe prima bandă a sensului de mers către București, valorile de trafic fiind în creștere.
EVENIMENT
Atenție la reducerile false de Black Friday: Ce să faci atunci când comercianții umflă prețurile înainte de promoții
 
														Atenție la reducerile false de Black Friday: Pe măsură ce se apropie Black Friday, tot mai mulți consumatori sunt atrași de promisiunea reducerilor spectaculoase.
Însă, în fiecare an, apar și situații în care unii comercianți cresc artificial prețurile înainte de campaniile de reduceri, doar pentru a afișa ulterior discounturi „spectaculoase”.
Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor (ANPC) avertizează că astfel de practici sunt ilegale și pot fi…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Daniel David, despre examenul de titularizare: Deblocarea concursului pentru posturi este fundamentală
 
														Ministrul clujean al Educației, Daniel David, dă asigurări că examenul de titularizare, pus sub semnul întrebării din cauza măsurilor de austeritate, va avea loc și anul viitor.
De asemenea, David a vorbit și despre prima pentru cariera didactică, care va fi acoperită, cel mai probabil, din fonduri europene.
Daniel David: Vom avea examen de titularizare și anul viitor
Daniel David a declarat, în cadrul…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Primăria Alba Iulia a semnat cu Grup Corint un contract de un milion de euro. Danil Sabău va amenaja o parte din Șanțurile Cetății
 
														Firma condusă de Danil Sabău, Grup Corint, revine în afaceri alături de Primăria Municipiului Alba Iulia. Primarul muncipiului Gabriel Pleșa a anunțat vineri, 31 octombrie, că a fost semnat contractul de execuție pentru renovarea unei părți din Șanțurile Cetății.
Este vorba despre un contract în valoare de peste un milion de euro, bani din fonduri europene. Contractul a fost semnat de primarul Pleșa și reprezentantul asocierii SC Corint SRL – SC Iasicon SA (asocierea de firme…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
A distrus poarta unei gospodării din Berghin și a condus fără permis. Tânăr de 24 de ani, reținut de polițiști
 
														Un tânăr de 24 de ani din Berghin a fost reținut de polițiști după ce a distrus poarta de acces în curtea unui imobil din sat și a condus fără permis.
Potrivit IPJ Alba, joi, 30 octombrie, polițiștii Secției 2 de Poliție Rurală Vințu de Jos au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 24 de ani din localitatea Berghin. Acesta est cercetat pentru distrugere și conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
Din cercetări a reieșit…
Citește mai mult pe Alba24.ro

 
																	
																															 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	 
									 
																	
 
											 
											 
											 
											 
											 
											 
											 
											