Connect with us

ACTUALITATE

Trafic rutier restricţionat în zona Naţional Arena, cu ocazia meciului România – Suedia

Publicat

politist

Traficul rutier va fi restricţionat, vineri, în zona Stadionului Naţional Arena, unde, începând cu ora 21,45, se va desfăşura meciul de fotbal România – Suedia, din cadrul preliminariilor de calificare la Euro 2020.

Potrivit DGPMB, pentru buna desfăşurare a evenimentului, se va restricţiona traficul rutier, începând cu ora 17,00, progresiv, în funcţie de afluenţa publicului şi dacă situaţia o va impune pe:

* Str. Maior Coravu, între Şos. Mihai Bravu şi intrarea în Stadionul Naţional Arena, precum şi străzile care intersectează şi acced în acest tronson;

* Bd. Pierre de Coubertin, între Str. Vatra Luminoasă şi rondul de la intrarea în Stadionul Naţional Arena sau între Şos. Pantelimon şi rondul de la intrarea în stadion, precum şi străzile care intersectează şi acced în acest tronson;

* banda I de circulaţie de pe Str. Vatra Luminoasă, între Str. Tony Bulandra şi Bd. Pierre de Coubertin;

* Str. Sg. Vasile Şerbănică, între Bd. Basarabia şi intrarea în stadion (parcarea C);

* Str. Tony Bulandra, între Str. Vatra Luminoasă şi rond Str. Maior Coravu;

* Bd. Basarabia între Piaţa Muncii şi Bd. Chişinău, pentru afluirea/ defluirea pietonală, dacă situaţia o va impune.

Se recomandă conducătorilor de autovehicule să folosească mijloacele de transport în comun pentru a evita blocajele de trafic, să nu oprească ori să staţioneze decât în locurile special amenajate sau cât mai departe de arena sportivă, să îşi păstreze calmul şi să nu claxoneze abuziv în cazul în care se află în zone aglomerate, să respecte semnalele poliţiştilor rutieri care dirijează traficul pentru asigurarea fluenţei şi recomandările poliţiştilor care se află în punctele de deviere şi să reducă viteza atunci când trec pe lângă grupurile de suporteri şi să evite pe timpul deplasării manifestările de natură a pune în pericol siguranţa lor, dar şi a celorlalţi participanţi la trafic, precizează DGPMB.

Harta cu restricţii poate fi consultată pe site-ul https://bpr.politiaromana.ro. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

FOTO: Incendiu la un canton din Bucecea: Clădire cuprinsă de flăcări

Publicat

foto: incendiu la un canton din bucecea: clădire cuprinsă de

Publicitate

Un incendiu a izbucnit, în această seară, la un canton situat în orașul Bucecea. Flăcările au cuprins în totalitate o clădire, care are o suprafață de aproximativ 80 de metri pătrați.

La caz s-au deplasat, în cel mai scurt timp, pompierii militari din cadrul Detașamentului Botoșani, alături de Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență (SVSU) Bucecea, cu trei autospeciale de stingere și un echipaj SMURD.

Primii care au ajuns la locul…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Un tânăr de 18 ani, din Todireni, este căutat de familie. Polițiștii cer ajutorul populației. Sunați la 112 dacă aveți informații

Publicat

un tânăr de 18 ani, din todireni, este căutat de

Publicitate

Polițiștii botoșăneni efectuează verificări pentru localizarea unui tânăr, de 18 ani, din comuna Todireni.

 

La data de 17.10.2025, în jurul orelor 15:30, numitul *DRUGHI DARIUS-CONSTANTIN*, în vârstă de 18 ani, a plecat voluntar de la domiciliul din satul și comuna Todireni, îndreptându-se în direcția satului Jijia, com. Albești cu destinație necunoscută.

 

Semnalmente:

– inaltime-178 cm;

Publicitate

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

FOTO: O mașină parcată în curtea unui liceu din Dorohoi a ars ca o torță

Publicat

foto: o mașină parcată în curtea unui liceu din dorohoi

Publicitate

Un autoturism parcat în curtea unui liceu din municipiul Dorohoi a luat foc, în urmă cu puțin timp. Din fericire, nu au fost persoane rănite.

 

Conducătorul auto a observat că iese fum din compartimentul motor la scurt timp după ce a vrut să pornească mașina. Bărbatul a încercat să stingă flăcările, dar nu a reușit și a sunat după ajutor, la 112.

 

La fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului Dorohoi, cu o autospecială…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Rabla 2025 nu mai atrage românii: Interes minim pentru tichetele destinate mașinilor electrice

Publicat

rabla 2025 nu mai atrage românii: interes minim pentru tichetele

Publicitate

Interesul pentru tichetele destinate achiziționării mașinilor electrice prin Programul Rabla 2025 este vizibil mai redus în sesiunea din luna octombrie. Una dintre posibilele cauze o reprezintă diminuarea valorii ecotichetului, care în acest an a fost înjumătățită față de edițiile anterioare, scrie alba24.ro.

Bugetul pentru mașinile cu motoare termice sau cele hibride s-a epuizat în 13 minute, la începutul înscrierilor, în 30 septembrie….

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe