Connect with us

EVENIMENT

Traficant de droguri de mare risc din Timiș, arestat preventiv

Publicat

catuse

Un bărbat de 29 de ani din Timiş a fost arestat preventiv pentru 30 de zile sub acuzaţia de trafic de droguri de mare risc, în formă continuată.

În cauză s-a reţinut faptul că inculpatul, în mod repetat şi în baza aceleiaşi rezoluţii infracţionale, a procurat şi comercializat droguri de mare risc, în vederea obţinerii unor foloase materiale injuste, precizează DIICOT, într-un comunicat transmis AGERPRES.

Săptămâna trecută, procurorii Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism - Serviciul Teritorial Timişoara, împreună cu ofiţeri de poliţie judiciară din cadrul SCCO Caraş-Severin şi BCCO Timişoara, au efectuat o acţiune de prindere în flagrant a inculpatului, în timp ce acesta încerca să comercializeze cantitatea de 92,7 grame de amfetamină, contra sumei de 3.100 lei.

Ulterior activităţii de prindere în flagrant, a fost efectuată o percheziţie domiciliară la locuinţa inculpatului, ocazie cu care a fost identificată şi ridicată cantitatea de aproximativ 1 kg de amfetamină.

Bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore, ulterior fiind prezentat magistraţilor Tribunalului Timiş cu propunerea de arestare preventivă pentru 30 de zile.

Suportul de specialitate a fost asigurat de către Direcţia Operaţiuni Speciale. Acţiunea a fost efectuată cu sprijinul jandarmilor din cadrul Inspectoratului Judeţean de Jandarmi Caraş-Severin. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Clujul, în top național la valoarea indemnizației sociale pentru pensionari. Ce sumă primesc

Publicat

1766700016 bani lei pensie.jpg






Județul Cluj se află printre primele la nivel național în ceea ce privește valoarea medie a indemnizației sociale pentru pensionari, potrivit datelor oficiale ale Casei Naționale de Pensii Publice (CNPP), aferente lunii noiembrie 2025.

Deși numărul total al beneficiarilor la nivel național este în ușoară scădere, sprijinul financiar rămâne esențial pentru zeci de mii de vârstnici, inclusiv din județul...
Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Lindon Emerllahu pleacă de la CFR Cluj. Mijlocașul a fost transferat definitiv în Ucraina

Publicat

lindon emerllahu.jpg






După un sezon și jumătate în Gruia, kosovarul de 23 de ani își va continua cariera la FC Polissya Zhytomyr.

Reprezentanții CFR 1907 Cluj au transmis chiar în ziua de crăciu că s-a ajuns la un acord cu FC Polissya Zhytomyr privind transferul definitiv al mijlocașului Lindon Emerllahu la formația din Ucraina.

Lindon Emerllahu încheie colaborarea cu CFR Cluj

Fotbalistul în vârstă de 23 de ani părăsește...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Fenomenele astronomice din 2026. De la eclipse la stele căzătoare și conjuncții planetare spectaculoase. LISTA

Publicat

fenomenele astronomice din 2026. de la eclipse la stele căzătoare

Fenomenele astronomice din 2026. Anul 2026 promite să fie fascinant pentru pasionații de astronomie. Secția de „Științele Universului și ale Vieții” din cadrul Muzeului „Vasile Pârvan” din Bârlad a pregătit o listă cu cele mai importante fenomene astronomice care vor avea loc anul viitor.

De la eclipse spectaculoase până la ploile de meteori și conjuncții planetare rare, evenimentele vor oferi oportunități unice pentru astronomi sau simpli admiratori ai frumuseții...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

O femeie din Cluj a murit din cauza gripei. Alertă epidemiologică. Peste 800 de cazuri confirmate în județ într-o săptămână

Publicat

spitalul de boli infectioase 3.jpeg






Institutul Național de Sănătate Publică (INSP) a anunțat primul deces confirmat cu virus gripal din acest sezon, cazul fiind înregistrat în județul Cluj.

Este vorba despre o femeie în vârstă de 88 de ani, nevaccinată antigripal și cu afecțiuni medicale preexistente, confirmată cu virus gripal de tip A, subtip H3.

O femeie a murit la Cluj din cauza gripei

Autoritățile sanitare atrag atenția că...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe