Connect with us

EVENIMENT

Traficul greu de tranzit devine istorie în Cluj-Napoca, de vineri. 1.800 de TIR-uri/zi, scoase din oraș

Publicat

1752617455 bdul muncii 4.jpg






Începând de vineri, 18 iulie, traficul greu de tranzit va fi eliminat din municipiul Cluj-Napoca, anunță primarul Emil Boc.

Măsura vine odată cu darea în folosință a drumului expres DN1-A3 de la Tureni, care leagă orașul de autostradă și va permite camioanelor și TIR-urilor deplasarea în afara orașului.

„Am convocat ședința de astăzi pentru a putea elimina traficul greu de tranzit din municipiul…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Cum s-a produs incidentul grav de la Sohodol, unde un bărbat s-a electrocutat: Lucra sub linia de medie tensiune. Ce s-a întâmplat

Publicat

stimulentele fiscale în construcţii vor fi eliminate treptat. reducerea acestora

Un incident grav s-a petrecut marți, 15 iulie, în jurul orei 18.10, pe raza localității Sohodol. Un bărbat, administratorul unei firme s-a electrocutat în timp ce efectua lucrări la un zid de beton. 

Acesta a fost rănit grav și a intrat în stop cardiorespirator. Timp de minute bune paramedicii s-au luptat pentru a-i salva viața. Acesta a răspuns manevrelor de resuscitare și a fost transportat de urgență la Spitalul Clinic din Târgu Mureș.

În urma cercetărilor, polițiștii…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Bărbat din Câmpeni, reținut de Poliție, după ce nu a respectat un ordin de protecție. Ce a făcut și cine l-a reclamat

Publicat

tânăr de 21 de ani din sebeș, cercetat penal. ce

Un bărbat din Câmpeni a fost reținut de Poliție, în urma încălcării unui ordin de protecție. Acesta avea interdicție să se apropie de mama sa.

Potrivit IPJ Alba, miercuri, 16 iulie, polițiștii din Câmpeni au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 55 de ani, din Câmpeni. Acesta este cercetat pentru încălcarea măsurilor dispuse prin ordinul de protecție.

Marți seara (15 iulie), polițiștii au fost sesizați de către fratele…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Campionatul Național de Calisthenics, în baza sportivă Florești. Participă Alisia Perșa, dublă campioană mondială la freestyle

Publicat

alisia 7.jpeg






Asociația Sportivă Wings of Calisthenics, din care face parte Alisia Persa, dublă campioană mondială la freestyle, organizează Campionatul Național de Calisthenics 2025 în baza sportivă Florești în perioada 26-27 iulie.

”Sportul este sănătate, iar noi ne dorim să atragem cât mai mulți tineri, copii și adulți înspre o viață activă, departe de vicii și dependențe.

La competiție sunt înscriși peste…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Categoriile de persoane scutite de plata CASS de la 1 septembrie. Cine va avea asigurare de sănătate fără achitarea contribuției

Publicat

categoriile de persoane scutite de plata cass de la 1

Categoriile de persoane scutite de plata CASS de la 1 septembrie. Noua lege de măsuri fiscale prevede situațiile în care persoane pot beneficia de asigurare de sănătate de stat, fără să fie necesară achitarea contribuției.

Guvernul a restrâns categoriile de persoane exceptate de la plata CASS, însă a păstrat anumite condiții.

Potrivit măsurilor pregătite de Guvern, ce se vor aplica de la 1 septembrie, va fi aplicat CASS pensiilor ce depășesc pragul de 3000 de lei….

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe