Connect with us

EVENIMENT

Traficul îngreunat pe Autostrada A1 București-Pitești și pe Centura Capitalei

Publicat

Arhivă Foto

Este aglomerație, marți după-amiază, pe Autostrada A1 București-Pitești, pe sensul către capitală, dar și pe Centura Capitalei. Pe alte două drumuri naționale aflate în apropiere de capitală, traficul este aglomerat din cauza unor lucrări la partea carosabilă.

Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române informează că se circulă în condiții de aglomerație pe sensul de intrare în Capitală al autostrăzii A1 București-Pitești, formându-se coloană de autovehicule de la kilometrul 15, comuna Ciorogârla, județul Ilfov, până în municipiul București.

Din cauza lucrărilor ce se efectuează la partea carosabilă și a valorilor de trafic ridicate, se circulă în condiții de aglomerație pe sensul de intrare în Capitală al DN 1A, în zona localității Mogoșoaia, dar și pe DN 7 (intersecție cu DNCB), în apropierea localității Chitila.

Valori crescute de trafic se înregistrează și în partea nord-vest a Centurii Capitalei, între localitățile Otopeni și Bragadiru.

Potrivit sursei citate, conducătorii auto sunt sfătuiţi să respecte indicaţiile poliţiştilor prezenţi pe traseu pentru fluidizarea circulaţiei, să adapteze viteza la condiţiile de trafic şi să evite să se angajeze în efectuarea unor manevre riscante, cum sunt depăşirile coloanelor de autovehicule sau întoarcerile pe segmente de drum unde această manevră este interzisă.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Serele, solariile și silozurile intră la impozitare de la 1 ianuarie. Cum sunt afectați fermierii, de pachetul 2 de măsuri

Publicat

serele, solariile și silozurile intră la impozitare de la 1

Serele, solariile și silozurile intră la impozitare de la 1 ianuarie: Fermierii vor fi afectați semnificativ de noile măsuri din al doilea pachet de redresare fiscală, care introduc taxe suplimentare și elimină scutiri existente. Impozitele pentru terenurile agricole extravilane vor crește cu aproximativ 135%, iar spațiile de producție și depozitare, precum serele, solariile și silozurile, vor fi impozitate în proporție de 50%, după ce până acum erau scutite integral.

Dar, pe…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Accident rutier pe A3, în apropiere de Câmpia Turzii. O femeie a fost transportată la spital

Publicat

ambulanta cluj 1.jpg






Pompierii din cadrul Detașamentului Turda au fost solicitați să intervină luni, în urma unui accident rutier petrecut pe autostrada A3, în apropiere de municipiul Câmpia Turzii.

Potrivit informațiilor preliminare, în eveniment au fost implicate două vehicule, un autoturism și o autoutilitară.

O femeie a fost transportată la spital

La sosirea echipajelor de intervenție, nicio persoană nu era încarcerată,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Șahistul din Alba Iulia, Mihnea Costachi a obținut o nouă performanță. La ce competiție va participa în viitor

Publicat

Șahistul din alba iulia, mihnea costachi a obținut o nouă

Mihnea Costachi a obținut o nouă performanță. Mai exact, locul 2 la “Cupa Orașului Câmpulung Moldovenesc”.

După ce weekendul trecut a obținut două medalii de argint în cadrul Campionatelor Naționale de la Otopeni, Mihnea Costachi (CSM Unirea Alba Iulia) câștigă un nou loc secund la șah rapid. Acesta a obținut 6 victorii și 3 remize din cele 9 partide disputate. Pe primul loc s-a clasat Stegariu Vlad-Ionuț, locul al 3-lea fiind ocupat de maestrul internațional Filip…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Numărul locuințelor asigurate obligatoriu a scăzut în luna octombrie. Unde sunt cele mai puține polițe active

Publicat

numărul locuințelor asigurate obligatoriu a scăzut în luna octombrie. unde

Numărul polițelor active de asigurare obligatorie a locuinței (PAD) a scăzut în octombrie 2025 cu 0,27 %, ajungând la aproximativ 2,32 milioane, comparativ cu 2,33 milioane de polițe PAD active la 31 octombrie 2024, conform statisticilor Pool-ului de Asigurare Împotriva Dezastrelor Naturale (PAID), societatea care emite acest tip de asigurări.

În schimb, comparativ cu luna anterioară, în luna octombrie 2025 s-a înregistrat o creștere de 0,53%, scrie Agerpres.

Potrivit PAID, la…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe