ACTUALITATE
Tragedie, în Capitală: O tânără a murit, după ce a fost lovită de prietenul ei

O tânără în vârstă de 19 ani a murit, miercuri seară, în cartierul militari din București, după ce a avut un conflict cu prietenul ei, de 26 de ani.
Potrivit AGERPRES, apelul la numărul de urgență 112 a fost făcut chiar de agresor, care a declarat că a avut un conflict cu prietena sa cunoscută recent, a lovit-o, iar femeia a decedat.
„Bărbatul, după depistare şi identificare, însoţit de poliţişti şi Secţiei 21, a fost transportat la spital pentru evaluare medicală. Cazul a fost preluat de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Serviciul Omoruri”, informează un comunicat al Direcţiei Generale a Poliţiei Municipiului Bucureşti (DGPMB) transmis AGERPRES.
Mai multe echipaje au descins la fața locului, miercuri seară, pentru a stabili cauzele și condițiile exacte în care s-a produs decesul femeii.
ACTUALITATE
Guvernul interzice detașările în instituțiile publice până la sfârșitul anului 2026. Ordonanța a fost pusă în dezbatere publică

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Județul Botoșani, locul 4 la nivel național la implementarea Programului „Anghel Saligny”. Doina Federovici: Au fost deja decontați 728 de milioane de lei

Citește mai mult pe Botosani24.ro