Șofer din Cugir, cercetat penal după ce a fost prins băut la volan. Ce alcoolemie avea

Un bărbat din Cugir este cercetat penal după ce a fost prin sub influența alcoolului la volan. Polițiștii l-au oprit vineri seara, pe o stradă din Vințu de Jos.

Potrivit IPJ Alba, vineri, 5 aprilie, în jurul orei 23.50, polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Vințu de Jos au depistat un bărbat de 37 de ani, din Cugir. Acesta conducea un autoturism, pe strada Lucian Blaga din Vințu de Jos. Era sub influența băuturilor alcoolice.

Citește mai departe

EVENIMENT

InfoCons: România, pe primul loc în Uniunea Europeană la decese din cauze prevenibile și tratabile. Preocupări de sănătate

Publicat

România se situează pe primul loc în Uniunea Europeană la decese din cauze prevenibile și tratabile. De asemenea, este la finalul clasamentului în ceea ce privește prevenția.

Datele se regăsesc în cel mai recent raport privind Starea Sănătății în Uniunea Europeană în 2023, potrivit InfoCons.

Potrivit informațiilor referitoare la principalele probleme de sănătate în România provenind din surse precum

• Eurostat, Raportul Comisiei Europene privind Starea Sănătății în…

EVENIMENT

”U” Cluj smulge un egal la FC Hermannstadt în prelungiri. Scor 1-1. ”Șepcile roșii” se întorc cu un punct de la Sibiu

Publicat

Echipa de fotbal ”U” Cluj a obținut un punct în meciul disputat, duminică, în deplasare la FC Hermannstadt Sibiu în play-out-ul Superligii, scorul final fiind 1-1.

La pauză scorul a fost 1-0 pentru gazde, gol marcat de Ianis Stoica, fost jucător, până recent, al lui ”U” Cluj.

În repriza a doua, ”șepcile roșii” au încercat să obțină egalarea și au reușit în minutul 90+7 prin golul lui Daniel Popa în ultima fază a meciului.