Connect with us

EVENIMENT

UPDATE: Trei accidente produse aproape simultan în Prahova. Doi răniți, șase mașini implicate și o motocicletă

Publicat

Sursă foto: arhivă

Mai multe persoane sunt implicate în trei accidente care s-au produs vineri, în judeţul Prahova, aproape în acelaşi timp. Şase maşini au fost implicate.

Primul accident s-a produs în comuna Bucov. Au fost implicate trei mașini cu opt ocupanți, din care doi copii și șase adulti. La fata locului au fost mobilizate un echipaj de stingere, unul de descarcerare și unul de prim ajutor. Toți au refuzaa transportul la spital.

Un alt accident a fost pe Centura de Vest, în acesta fiind implicate două mașini cu doi șoferi.

Potrivit Poliției, un șofer de 50 de ani nu ar fi păstrat distanța corespunzătoare față de autovehiculul din fața sa, condus de un bărbat de 33 de ani, astfel că cele două mașini s-au ciocnit. Șoferii au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. Bărbatul de 33 de ani a fost transportat la spital.

Cel de-al treilea accident s-a produs aproape simultan în comuna Târgșoru Vechi. În acesta au fost implicate un autoturism și o motocicletă cu o persoană rănită. Acționează un echipaj de descarcerare.

UPDATE: Poliția Prahova precizează că, potrivit primelor verificări, un bărbat de 64 de ani care se afla la volanul unui autoturism, posibil pe fondul neasigurării corespunzătoare la plecarea de pe loc, a intrat în coliziune cu o motocicletă, condusă de un bărbat de 35 de ani, care circula din direcția DN1 către Târgșoru Vechi. În urma impactului, motociclistul a fost proiectat în gardul unui imobil. Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în cazul ambilor conducători. Totodată, în urma evenimentului rutier, bărbatul de 35 de ani a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Emil Boc, pe șantierul din Piața 14 Iulie: „Avem lucruri importante de terminat până la începutul școlii”

Publicat

emil boc santier parcul 14 iulie.jpg






Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a efectuat o vizită de lucru pe șantierul din Piața 14 Iulie, unde au loc ample lucrări de modernizare.

Edilul a subliniat că, deși proiectul are termen de finalizare în primăvara anului viitor, există etape esențiale care trebuie încheiate până la începutul anului școlar.

Mă aflu cu colegii mei pe șantierul din piața 14 Iulie, un șantier care trebuie…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ciuperci care pot provoca infecții grave, identificate la Institutul de Transplant Renal din Cluj-Napoca. Pericol pentru pacienți

Publicat

ciuperci care pot provoca infecții grave, identificate la institutul de

Ciuperci care pot provoca infecții grave, identificate la Institutul de Transplant Renal din Cluj-Napoca. Aspergillus și Candida auris, două ciuperci extrem de periculoase pentru pacienți imunodeprimați, au fost identificate în blocul operator și în secțiile ATI ale Institutului Clinic de Urologie și Transplant Renal (ICUTR) din Cluj-Napoca, scrie Cluj24.ro. 

Surse Cluj24.ro au transmis că au avut loc recent lucrări de renovare, iar deși acestea nu erau finalizate și, mai mult,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

PERICOL. Infecții cu Aspergillus și Candida auris în blocul operator al ICUTR Cluj. Săli de operație închise după renovare

Publicat

icutr2.jpg






Documente interne arată că Aspergillus și Candida auris, ciuperci extrem de periculoase pentru pacienți imunodeprimați, au fost identificate în blocul operator și în secțiile ATI ale Institutului Clinic de Urologie și Transplant Renal (ICUTR) din Cluj-Napoca.

Surse Cluj24.ro au declarat că, recent, au avut loc lucrări de renovare, iar deși acestea nu erau finalizate și, mai mult, nici testele bacteriologice…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Școală de vară pentru copii și adolescenți în parohia Tolstoi din Alba Iulia

Publicat

Școală de vară pentru copii și adolescenți în parohia tolstoi

Biserica „Sfântul Ioan Botezătorul” din parohia Alba Iulia – Tolstoi a găzduit o școală de vară la care au participat peste 50 de copii și adolescenți.

Centrul catehetic al parohiei încheie anual parteneriate educative cu Inspectoratul Școlar Județean Alba și cu directorii școlilor învecinate parohiei, în baza cărora numeroase cadre didactice calificate desfășoară acolo activități cultural-educative.

Latura catehetică a fost coordonată de părintele paroh, pr. prof….

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe