EVENIMENT
UPDATE FOTO: Trei persoane au murit într-un cumplit accident pe centura Focșaniului. Impact violent între un TIR și un autoturism
Trei persoane și-au pierdut viața într-un cumplit accident rutier produs pe DN 2 E 85 în județul Vrancea, după coliziunea puternică dintre un TIR și un autoturism.
Potrivit IPJ Vrancea, accidentul s-a produs în cursul nopții de joi spre vineri, în jurul orei 01:20, pe DN2 E85, pe centura municipiului Focșani, zona Supeco.
Un TIR și un autoturism au intrat în coliziune puternică. În urma mpactului violent, trei persoane aflate în autoturism au decedat.
Potrivit sursei citate, conducătorul TIR-ului nu se afla sub influența băuturilor alcoolice în momentul producerii evenimentului. Acesta nu a necesitat îngrijiri medicale.

În zona producerii accidentului, traficul s-a desfășurat alternativ, fiind blocat pe sensul de mers Focșani- Buzău.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă, poliţiştii efectuând cercetări pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care a avut loc evenimentul.
EVENIMENT
DIICOT Alba Iulia a confiscat câteva grame de droguri, role de foițe, de la trei tineri din județ. Au scăpat de acuzații
Trei tineri din Alba au fost protagoniștii unui dosar penal instrumentat de DIICOT Alba Iulia. Mai exact după ce au fost prinși în primele luni ale anului 2024, cu droguri la ei, aceștia au fost cercetați de anchetatori.
Recent, procurorii DIICOT Alba Iulia au decis să nu îi trimită în judecată pe aceștia, ci doar să confiște drogurile cu care cei trei au fost prinși.
Mai pe scurt cei trei aveau câteva grame de droguri pentru consum propriu, foițe, și un grinder pentru…
Citește mai mult pe Alba24.ro
O explozie puternică, urmată de incendiu, ar fi avut loc, sâmbătă seara, la o casă din Dej.
Reprezentanţii ISU Cluj ne-au declarat că aşa s-a anunţat, pe strada Mihai Viteazul, dar că încă nu se ştie exact ce s-a întâmplat şi că vor reveni cu detalii.
Ştire în curs de actualizare….
UPDATE:
„Pompierii din cadrul Detașamentului Dej intervin în aceste momente pe strada Mihai Viteazu din…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Un șofer băut a fost prins miercuri seară de polițiști, în timp ce conducea haotic pe o stradă din Alba Iulia.
Bărbatul a fost oprit în zona Ampoi, în dreptul bisericii de lemn din cartier.
După testare, polițiștii au constatat că bărbatul avea o concentrație alcoolică de 0,94 mg/L.
Potrivit unui martor ocular, șoferul a fost dus la spital pentru probe, în timp ce autoturismul a rămas pe loc.
…
Citește mai mult pe Alba24.ro
Bătaie de Halloween la Cluj-Napoca, pe strada Piezişă, unul dintre locurile preferate de tineri, mai ales de studenți. Incidentul s-a petrecut de Halloween, scrie Cluj24.
În imagini se poate vedea cum mai multe femei tinere îşi dau picioare, pumni, se trag de păr şi se împing, spre amuzamentul spectatorilor.
Una dintre bătăuşe este trântită la pământ şi dezbrăcat aproape complet în urma bătăii.
Până la urmă, mai multe persoane aflate în zonă intervin și opresc…
Citește mai mult pe Alba24.ro

