Connect with us

EVENIMENT

UPDATE FOTO/VIDEO: O femeie și un copil de 4 ani, răniți într-un accident în Suceava. Un autoturism s-a răsturnat pe șosea

Publicat

Trei persoane au fost implicate într-un accident rutier produs, duminică, în județul Suceava. Din primele informații un autoturism s-a răsturnat, iar una dintre persoane a rămas încarcerată.

Potrivit ISU Suceava, accidentul s-a produs la ieșire din localitatea Rădăuți spre Vicov.

UPDATE 2: În urma accidentului, o femeie de 36 de ani si un ccopil de 4 ani au fost transportati la spital. Cea de-a treia victimă, un bărbat de 31 de ani, a refuzat transportul la spital.

UPDATE: Din primele informații, toate cele trei victime sunt conștiente.

Din primele informații, șofeul unui autoturism a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, iar autoturismul – în care se aflau trei persoane – s-a răsturnat.

În urma accidentului, o persoană a rămas blocată între fiarele contorsionate ale mașinii, fiind nevoie de intervenția echipajelor de descarcerare.

La locul accidentului au intervenit pompierii militari cu o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD, cu sprijinul a două echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean.

Știre in actualizare

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO: Ați văzut-o? O fată de 14 ani din Blaj a plecat de acasă și nu a revenit. Familia și Poliția o caută

Publicat

foto: ați văzut o? o fată de 14 ani din blaj

Polițiștii din Alba caută o minoră care a dispărut din municipiul Blaj. Persoanele care pot oferi informații sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție sau să sune la 112.

Sâmbătă dimineața, 13 decembrie, polițiștii din municipiul Blaj au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 36 de ani, prin SNUAU 112, cu privire la faptul că, în dimineața aceleiași zile, fiica ei

Gesica Viorela CRĂCIUN, în vârstă de 14 de ani

a plecat de la domiciliul…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cazurile de lepră de la Cluj. Au fost internate la Spitalul de Boli Infecțioase cele două angajate suspecte că au boala

Publicat

spitalul de boli infectioase scaled e1650524818124.jpg






Două angajate din Asia, care au intrat în contact cu pacientele diagnosticate cu lepră la salonul ThaiCo SPA din Cluj-Napoca, au fost internate temporar la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase pentru investigații suplimentare.

Potrivit purtătorului de cuvânt al spitalului, Irina Filipescu, acestea nu prezintă simptome și nu au leziuni, iar internarea are ca scop doar supravegherea și efectuarea testelor, inclusiv…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Geminidele 2025: ploaie de stele pe cerul României, cu 40-50 de meteori pe oră. Când poate fi observat fenomenul

Publicat

un asteroid ar putea lovi pământul. care este data estimată.

Geminidele, ploaia de stele a anului, vor ilumina cerul României. Cea mai spectaculoasă noapte va fi din 13 spre 14 decembrie, când fenomenul își va atinge apogeul, iar în condiții ideale, se vor putea observa zeci de meteori pe cer.

Geminidele se pot vedea oricând între 4-17 decembrie, dar cei mai mulți meteori se vor vedea în noaptea apropiată de maxim.

În 2025, maximul curentului cade pe 14 decembrie, în timpul zilei, iar în România se pot vedea în nopțile dinainte și…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ambasadorul Argentinei, Carlos Alejandro Poffo, în vizită oficială la Camera de Comerț și Industrie Cluj

Publicat

ambasadorul argentinei camera de comert sursa gazeta afacerilor.jpg






Vineri, 12 decembrie 2025, Excelența Sa, Carlos Alejandro Poffo, Ambasador Extraordinar și Plenipotențiar al Republicii Argentina în România, a fost primit la o întâlnire de lucru de Președintele Camerei de Comerț și Industrie Cluj, ing. Ștefan-Florea Dimitriu.

Discuțiile au vizat consolidarea relațiilor bilaterale deja consistente între Argentina și România și identificarea oportunităților de dezvoltare…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe