Connect with us

EVENIMENT

Trei suspecţi REȚINUȚI în cazul crimei din București. Doi dintre ei au 19 ani și unul, 21 de ani

Publicat

arestat
arhivă foto

Trei suspecţi în cazul bărbatului de 64 de ani găsit mort miercuri noaptea în locuinţa sa din sectorul 4 au fost reţinuţi, a anunţat vineri Poliţia Capitalei.

Citește și Moarte suspectă în București: Bărbat cu leziuni în zona capului, găsit decedat în propria locuință

Doi dintre aceştia, în vârstă de 19 ani, sunt cercetaţi pentru săvârşirea infracţiunilor de omor şi lovire sau alte violenţe, iar cel de-al treilea, de 21 de ani, pentru omor.

Cei trei tineri urmează a fi prezentaţi instanţei cu propunere de arestare preventivă. Cercetările sunt continuate de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Serviciul Omoruri din Poliţia Capitalei, precizează sursa citată.

Poliţia Capitalei a anunţat joi că a fost prins al treilea suspect implicat în cazul bărbatului găsit mort în locuinţa sa, urmând ca acesta să fie audiat de un procuror criminalist la sediului Serviciului Omoruri. Anterior, poliţiştii au reuşit să identifice primii doi suspecţi implicaţi în acest caz.

Un bărbat de 64 de ani, având leziuni la cap, a fost găsit mort miercuri noaptea în locuinţa sa din sectorul 4, cazul fiind preluat de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Serviciul Omoruri din Poliţia Capitalei.

Surse judiciare au precizat că mai multe persoane locuiau în casa bătrânului, în calitate de chiriași. Miercuri seara a apărut un conflict din cauza banilor, pe care unul dintre aceștia trebuia să îi achite bărbatului. Discuțiile au degenerat și proprietarul casei a fost ucis

AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Reformă majoră la liceu. Daniel David: Analfabetismul funcțional, un risc de securitate națională, va fi drastic redus

Publicat

examen ai generated pixabay.jpg






Programele școlare pentru liceu au fost publicate în transparență instituțională, a anunțat ministrul Educației, clujeanul Daniel David.

Oficialul spune că acestea marchează o schimbare profundă a unui curriculum vechi de aproape 20 de ani și subliniază că reforma este esențială pentru reducerea analfabetismului funcțional, pe care îl consideră „un risc de securitate națională”.

Programe noi pentru…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Șoferul beat care a spulberat cu mașina trei tineri pe o trecere de pietoni din Poieni, Cluj, pus sub control judiciar

Publicat

accident poieni1.jpg






Bărbatul de 38 de ani care, în urmă cu câteva zile, a lovit cu mașina trei tineri care traversau strada regulamentar, pe trecerea de pietoni, a fost plasat sub control judiciar pentru 60 de zile.

Accidentul deosebit de grav a avut loc sâmbătă, 22 noiembrie, pe DN1–E60, în localitatea Poieni. Toți cei trei pietoni au ajuns la spital.

A lovit cu mașina trei tineri și a primit control judiciar

Polițiștii au…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Tinerii clujeni se luptă cu drogurile. 26 au ajuns la spital în ultimele luni

Publicat

droguri cannabis joint pixabay.jpg






168 de pacienți au beneficiat de intervenții, evaluări, testări și consiliere, iar 46 de pacienți noi au fost înregistrați doar în ultimele luni în serviciile de internare de zi și ambulator ale Centrelor de Sănătate Mintală și pentru Prevenirea Adicțiilor din Cluj.

Dintre aceștia, 26 sunt cazuri de adicție la droguri, multe în rândul tinerilor, iar 23 sunt cazuri de adicție la alcool. Aceste cifre,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Rareș Bogdan avertizează asupra dependenței UE de materiile critice: „Reparăm pagubele făcute de politicieni ignoranți”

Publicat

rares bogdan e1747844148813.jpg






Europarlamentarul PNL Rareș Bogdan a criticat modul în care Uniunea Europeană a gestionat în ultimele decenii problema materiilor prime critice, subliniind că securitatea economică a celor peste 450 de milioane de cetățeni europeni a fost tratată superficial.

Bogdan a reamintit că încă din 2011 Parlamentul European avertiza asupra riscurilor generate de dependența de materiile critice provenite din state terțe,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe