Connect with us

EVENIMENT

Trei tineri au fost răniți, după ce au căzut cu mașina într-o râpă adâncă de 8 metri, în Teleorman. Șoferul era băut

Publicat

politia

Trei tineri au fost răniţi, după ce maşina în care se aflau a căzut într-o râpă adâncă de şapte – opt metri, la marginea localităţii teleormănene Islaz.

Inspectoratul de Poliţie Judeţean Teleorman a informat că accidentul s-a produs în noaptea de vineri spre sâmbătă, la ieşirea din comuna Islaz către fluviul Dunărea.

Un tânăr de 20 de ani, din localitate, aflat la volanul unui autoturism, care se deplasa dinspre DJ 642 spre Dunăre, a pierdut controlul asupra direcţiei de mers şi a alunecat într-o râpă de aproximativ şapte – opt metri adâncime.

În accident au fost răniţi trei tineri cu vârste de 25 şi 26 de ani, pasageri din autoturism, toţi din comuna Islaz.

Victimele au fost preluate de echipajele de intervenţie sosite la faţa locului şi transportate la spital pentru îngrijiri medicale.

Potrivit IPJ Teleorman, conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, iar rezultatul a indicat o valoare de 0,61 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă şi conducere sub influenţa alcoolului. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Festivalul AlbaFest X începe vineri, la Alba Iulia. Artiștii care vor urca pe scena din Piața Cetății, în prima seară de concerte

Publicat

festivalul albafest x începe vineri, la alba iulia. artiștii care

Cel mai așteptat festival al verii la Alba Iulia, AlbaFest® X îmcepe vineri, 13 mai. În prima seară de concerte, pe scena din Piața Cetății vor urca Lupii lui Calancea, Cristian Alexievici Band, Satoshi și Bere Gratis. 

După ora 23:00, distracția se mută pe scena din curtea Palatului Principilor Transilvaniei, unde va avea loc Afterparty-ul oficial – Moving Elements – Retro Party.

„Vineri, 13, e loc doar de noroc, în prima seară de AlbaFest®X. Cristian Alexievici Band este…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cea mai frumoasă stradă din Cluj, strada Potaissa, devine în weekend Piața de flori altfel

Publicat

potaissa 2.jpg

Cea mai frumoasă stradă din Cluj-Napoca se umple de culoare, parfum și viață. Între 13 și 15 iunie, Strada Potaissa devine, pentru al nouălea an consecutiv, „Piața de flori altfel”, un eveniment urban care celebrează natura, comunitatea și bucuria momentelor simple.

Timp de trei zile, între zidurile vechii cetăți, vizitatorii vor putea descoperi flori colorate, plante aromatice, arbuști decorativi și decorațiuni inedite pentru grădini și balcoane, toate aduse…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

UPDATE. Incendiu puternic în satul Sălătuț, județul Cluj. Un tractor și zeci de baloți de fân au ars

Publicat

incendiu dej.jpg

Un incendiu de proporții a izbucnit în această dimineață în satul Sălătuț, comuna Mintiu Gherlii, din județul Cluj. Flăcările au cuprins un tractor și mai mulți baloți de fân dintr-o gospodărie.

La fața locului au intervenit rapid trei autospeciale pentru stingerea incendiilor, alături de un echipaj SMURD trimis preventiv, potrivit informațiilor transmise de ISU Cluj.

Pericol de propagare la locuință

Pompierii din cadrul Punctului de Lucru Gherla și ai…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

EXCLUSIV. Mircea Baniciu: Am avut oameni de ispravă, ca Șerban Foarță sau Andrei Ujică care au acceptat să stea în umbra noastră

Publicat

baniciu.jpeg

Mircea Baniciu este o instituție. Ba, chiar mai multe: instituția Phoenix, instituția Pasărea Colibri și instituția Mircea Baniciu propriu-zisă. Este o statuie vivantă a muzicii românești iar gândul unui podcast cu el a fost intimidant. A dat sute de interviuri de-a lungul celor peste 50 de ani de carieră, numai în ultimul an a fost pe la toate podcasturile bucureștene: m-a obligat nevasta, zice, să-mi promovez turneul „Eșarfă în dar”. Până la urma șarmul inegalabil…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe