ACTUALITATE
Turcia a încetat operațiunile de salvare, cu două excepții. Sâmbătă au mai fost găsite trei persoane în viață, după 13 zile

Turcia a decis duminică, la 14 zile de la cutremurul din 6 februarie, să înceteze operaţiunile de căutare şi salvare, cu excepţia celor mai afectate două provincii, Kahramanmaras şi Hatay, a anunţat AFAD, agenţia guvernamentală care se ocupă de astfel de acţiuni.
„În multe provincii, eforturile de căutare au fost finalizate. Ele continuă în provinciile Kahramanmaras şi Hatay, în aproximativ 40 de clădiri”, a declarat şeful AFAD, Unus Sezer.
Cutremurul cu magnitudinea 7,8 care a devastat sudul ţării şi nord-vestul Siriei s-a soldat cu 40.689 de decese în…
Citește mai mult pe Spotmedia.ro

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Patru avertizări de COD ROȘU. Botoșănenii au înroșit telefoanele pompierilor. O familie cu un copil a rămas blocată într-o mașină. Urmările furtunii care a măturat jumătate de județ

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Circulația trenurilor de călători a fost perturbată semnificativ ca urmare a fenomenelor meteorologice extreme

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai mult pe Botosani24.ro