EVENIMENT
Turnul Pompierilor, închis până în 22 septembrie, pentru lucrări de mentenanță
Turnul Pompierilor din Cluj-Napoca va fi închis pentru trei săptămâni, până în 22 septembrie, pentru realizarea unor lucrări de mentenanță și reparații.
Primăria Cluj-Napoca a anunțat că, la Turnul Pompierilor Centru de Cultură Urbană Cluj, se vor efectua lucrări de mentenanță și reparații specifice, astfel că turnul nu va putea fi vizitat în perioada 2-22 septembrie.
Turnul Pompierilor, închis pentru trei săptămâni
Începând de luni, 23...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Școala Primară Montessori Transilvania din Cluj-Napoca organizează concurs pentru ocuparea mai multor posturi didactice, vacante, pe perioadă nedeterminată.
Este vorba despre:
· Profesor învățământ preșcolar, 2 posturi, normă întreagă
· Profesor învățământ primar, 2 posturi, normă întreagă
Condiții de participare:
· Diplomă de licență în...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
FOTO: Medalii câștigate de sportivii CSM Unirea și CS Unirea Alba Iulia la Campionatul Național Școlar, competiții de taekwondo
Tinerii sportivi de la CSM Unirea și CS Unirea Alba Iulia au reușit performanțe la Campionatul Național Școlar, în cadrul competițiilor de taekwondo. Aceștia s-au întors acasă cu mai multe medalii, de aur, argint și bronz.
Competițiile s-au desfășurat în perioada 24-25 ianuarie.
Rezultatele obținute de sportivi
CSM Unirea
- Tudor Comșa - 30 kg: locul 1
- Rareș Boca - 41 kg: locul 3

CS Unirea Alba Iulia
- Alecsandru Boloage - 63 kg: locul 1
- Eduard Jelea -37 kg: locul...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
50 de ani de la întronizarea lui Emilian Birdaș, episcopul de Alba Iulia din timpul Revoluției. Moment marcat de Arhiepiscopie
S-au împlinit 50 de ani de la întronizarea ierarhului Emilian Birdaș, episcopul de Alba Iulia din timpul Revoluției. Cu această ocazie, duminică, 25 ianuarie, la Catedrala Reîntregirii din Alba Iulia a fost oficiată, de către ÎPS Irineu, o slujbă de parastas.
Importanța momentului reprezentat de întronizarea ierarhului Emilian Birdaș în demnitatea de episcol al Eparhiei de Alba Iulia, reînființată, a fost evidențiată de Arhiepiscopia Ortodoxă de Alba Iulia, printr-un material...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Consiliul Județean Cluj investește în energie verde. Sistem fotovoltaic la Complexul hotelier Univers
Complexul hotelier Univers****, al cărui acționar unic este Consiliul Județean Cluj, a finalizat recent lucrările de achiziție și montaj a unui sistem fotovoltaic cu o putere instalată de 80,8 KW.
Noul sistem de producere a energiei verzi, regenerabile, este montat pe acoperișul complexului hotelier, fiind compus din 160 de panouri fotovoltaice, ce vor produce anual circa 78 MWh.

„Doar în ultimele șase...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
