EVENIMENT
Un autoturism s-a răsturnat în afara șoselei pe DN 1 în zona PC Veștem – Sibiu. Șoferița a fost rănită

Un accident rutier a avut loc, vineri dimineață pe DN 1, în județul Sibiu. Șoferița unui autoturism a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și s-a răsturnat cu mașina în afara drumului.
Potrivit IPJ Sibiu, polițiștii Serviciului Rutier Sibiu au intervenit vineri dimineață la un accident rutier produs pe DN1, km. 297+250, în zona PC Veștem.
Citește și: FOTO: Microbuz cu șase persoane, răsturnat pe o șosea din Sibiu. Un bărbat, transportat la spital
UPDATE: Precizările ISU Sibiu:
„Vineri dimineață în jurul orei 6:20, ISU Sibiu a intervenit de urgență cu 2 echipaje SMURD dintre care unul cu medic, un echipaj descarcerare și o autospecială de stingere pe DN 1, Veștem unde un autoturism a ieșit de pe partea carosabilă și s-a răsturnat.
La fața locului o persoană de sex feminin de aproximativ 53 de ani a fost extrasă din autoturism conștientă și a primit îngrijiri medicale fiind transportată la spital pentru investigații suplimentare.
În urma cercetărilor, polițiștii rutieri au constatat că o conducătoare auto în vârstă de 53 de ani, din București, în timp ce conducea autoturismul pe sensul de mers Sibiu – Vâlcea, a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat în afara acesteia.”
Conducătoarea auto a fost rănită ușor.
Cercetările continuă în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs autoaccidentul.
Citește Romania24.ro pe Google News
EVENIMENT
7-11 iulie: Trageri și distrugeri cu material exploziv în poligonul Micești, Alba Iulia. Atenționări pentru locuitori

În perioada 7 – 11 iulie sunt organizate sesiuni de trageri și distrugeri cu material exploziv în poligonul Micești din Alba Iulia. Locuitorii sunt atenționați să evite zona.
Accesul populației este interzis în proximitatea zonei militare restricționate a poligonului, pe drumurile de acces și pe cele aflate în vecinătatea poligonului, conform programului:
a) luni, 7 iulie
- execută trageri I.P.J. Alba /M.A.I. între orele 08:00 – 16:00.
b) joi, 10 iulie
- execută…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Prezența unui urs a fost semnalată în noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 01:30, în localitatea Oiejdea, în zona drumului național DN 1.
Potrivit ISU Alba, a fost transmis un mesaj RO-Alert persoanelor din zonă.
foto: arhiva
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Șoferiță prinsă băută la volan. Partenerul a vrut să o salveze, dar a fost dus la secție și sancționat

O șoferiță din Gherla a fost prinsă băută la volan de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate în noaptea de 5 iulie. Incidentul a luat o turnură neașteptată după apariția partenerului ei, care a avut un comportament recalcitrant și a fost ulterior sancționat și internat într-o unitate medicală de specialitate.
În data de 5 iulie, în jurul orei 03.30, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Gherla au oprit pentru control, în municipiu, un…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Petrișor Peiu (AUR): România a fost vândută pe datorie. Toți au știut, toți au tăcut, toți trebuie să răspundă

Ne aflăm în fața unui caz de complicitate politică în formă continuată, care a dus la o catastrofă economică. Ciolacu, Ciucă, Iohannis – toți acești oameni, aflați în fruntea statului în 2024, au fost avertizați oficial, în scris, de apariția unei găuri bugetare uriașe. Au fost șase informări, toate cu un conținut clar: economia României deraiază.
Și ce-au făcut? Au tăcut. Mai mult decât atât: au mințit, au împărțit pomeni electorale, au lansat…
Citește mai mult pe Cluj24.ro