Connect with us

EVENIMENT

Un autoturism s-a răsturnat într-o vale, pe DN 14 în județul Sibiu. O fetiță de 6 ani a fost rănită

Publicat

accident general noaptea1
arhiva foto

Un grav accident rutier în urma căruia o fetiță de 6 ani a fost rănită s-a produs, joi seară, pe DN 14 în județul Sibiu. În evenimentul rutier a fost implicat un singur autorism în care se aflau doi adulți și un copil.

Potrivit IPJ Sibiu, accidentul s-a produs în jurul orei 22, pe DN14, între Mediaș și Brateiu.

În urma primelor verificări efectuate de polițiști s-a stabilit că un șofer în vârsta de 43 de ani, din Vâlcea, în timp ce conducea autoturismul pe DN14, pe sensul de mers spre Mediaș, a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat intr-o vale. Autoturismul a rămas pe roți.

În mașină se mai aflau două persoane: o tânără de 23 de ani și o minoră de 6 ani.

Potrivit ISU Sibiu, la fața locului au intervenit pompierii militari cu un echipaj SMURD și un echipaj de pompieri militari din cadrul Detașamentului Mediaș.

La fața locului s-au acordat îngrijiri medicale de către echipajul SMURD și un echipaj SAJ, celor trei persoane implicate, doi  adulți și un copil de aproximativ 6 ani.

Echipajul SMURD a transportat la CPU Mediaș, copilul cu un traumatism cranio facial și pe tatăl acestuia. Bărbatul nu a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Politiștii sunt la fata locului și continua cercetările pentru a stabili cauza și condițiile in care s-a produs accidentul rutier.

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Șofer din Alba, vinovat de accidentul soldat cu un mort și trei răniți, între care o fetiță de 7 ani

Publicat

accident feleacu politie3 main.jpg






Un bărbat de 45 de ani, din județul Alba, ar fi vinovat de producerea tragicului accident care a avut loc duminică, în jurul orei 10:55, pe DN1/E60, la ieșirea din Cluj-Napoca spre Feleacu.

Impactul dintre două autoturisme s-a soldat cu moartea unui pasager și rănirea altor trei persoane, printre care un minor.

Șoferul din Alba a pierdut controlul mașinii

Potrivit primelor cercetări, un bărbat de 45 de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Pregătiri pentru deschiderea Târgului de Crăciun la Alba Iulia. Au fost montate patinoarul, caruselul, scena și căsuțele

Publicat

foto: pregătiri pentru deschiderea târgului de crăciun la alba iulia.

Târgul de Crăciun din Alba Iulia intră pe ultima sută de metri pentru amenajare. Deschiderea va fi vineri, 21 noiembrie, în locația din Piața Visconti, pe Latura de Vest a Cetății Alba Carolina.

În acest an, de amenajarea acestuia se ocupă o firmă, prin decizia primăriei. Târgul va avea specific gastronomic și comercial propriu târgurilor de Crăciun europene.

Zona de atracții și divertisment în „Parcul de Crăciun” include un patinoar în suprafață de 450 mp (15 x…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Când intră pensiile pe card în decembrie și perioada pentru plăți în numerar. O categorie de pensionari va primi bani în plus

Publicat

noi vești mai bune pentru românii cu credite: a scăzut

Pensii 2025: o categorie de pensionari va primi bani în plus, în decembrie. Plata se va face odată cu viramentele obișnuite aferente ultimei luni din an, înaintea sărbătorilor de iarnă.

Pensionarii cu o pensie sub 2.500 de lei vor beneficia de o primă specială de 400 de lei.

Este vorba despre a doua tranșă a primei de 800 de lei prevăzută de legislația actuală.

Suma va fi plătită odată cu pensia din decembrie.

Aproximativ 4,6 milioane de pensionari vor beneficia de acest…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Concurență uriașă la Rezidențiatul de la Cluj. Peste 1.100 de candidați pe 376 de locuri. Mesajul rectorului UMFIH

Publicat

rezidentiat3.jpg






Universitatea de Medicină și Farmacie „Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca a organizat duminică examenul național de rezidențiat.

În total, 1.159 de candidați au susținut proba, la Cluj concurând pentru doar 376 de locuri disponibile.

Peste o mie de candidați pentru câteva sute de locuri

Anul acesta, la Cluj s-au înscris 730 de candidați la Medicină, 222 la Medicină Dentară și 207 la Farmacie.

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe