Connect with us

EVENIMENT

Un bărbat a fost transportat la spital după ce a fost lovit de un autoturism într-o localitate din Bistrița-Năsăud

Publicat

Un accident rutier a avut loc în această dimineață într-o localitate din Bistrița-Năsăud. Un bărbat de 81 de ani a ajuns la spital după ce a fost lovit de un autoturism.

Potrivit IPJ Bistrița-Năsăud, vineri 23 octombrie, polițiștii au intervenit ca urmare a unui accident rutier care a avut loc în această dimineață, pe drumul național 15A, în localitatea Dipșa.

Din primele informații, un bărbat de 70 de ani, din Pinticu, în timp ce conducea un autoturism pe direcția Reghin-Bistrița, a surprins și accidentat un pieton, bărbat de 81 de ani, din localitatea Dipșa.

Bărbatul rănit a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Continuă cercetările polițiștii Serviciului Rutier, urmând a fi stabilite cauza si împrejurările în care a avut loc accidentul.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

ONG-ul ”Prietenii lui Azor” care se ocupă de câinii fără stăpâni din Alba Iulia a câștigat un proiect susținut de Star Assembly

Publicat

ong ul ”prietenii lui azor” care se ocupă de câinii fără

Asociația ”Prietenii lui Azor” ONG-ul din Alba Iulia care se ocupă de salvarea animalelor, dar în special de cățeii din adăpostul public al municipiului, vor continua proiectele și în 2026. 

Mai exact, asociația a câștigat un proiect susținut financiar de Mercedes-Benz / Star Assembly & Star Transmission. Drept urmare, campaniile de sterilizare gratuită vor continua și în 2026.

”Proiectul nostru a fost selectat și susținut printr-o sponsorizare oferită de Mercedes-Benz...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

DSP Alba: Scade numărul cazurilor de gripă și viroze în județ, dar crește cel al pneumoniilor

Publicat

doi copii salvați prin transplant, la institutul clinic de urologie

Direcția de Sănătate Publică (DSP) Alba a raportat evoluția cazurilor de gripă, viroze și pneumonii în județ, pentru perioada 29 decembrie 2025 - 4 ianuarie 2026. 

Potrivit informațiilor furnizate de institituție, numărul acestor cazuri este în scădere față de perioada anterioară.

Pentru săptămâna 29 decembrie 2025 - 4 ianuarie 2026 au fost raportate următoarele cazuri:

Gripa: 336 cazuri (cu 32,93% mai puține cazuri comparativ cu săptămâna anterioară când s-au...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Colectarea deșeurilor din Florești, dată peste cap de vremea extremă. Care este noul program pentru străzile afectate

Publicat

floresti zapada sursa grupul celor traiesc in floresti facebook.jpg






Zăpada și gheața au dat bătăi de cap serviciilor de salubritate. Primăria Florești a anunțat modificări majore în programul de colectare a deșeurilor menajere, după ce autospecialele nu au putut ajunge pe mai multe străzi din localitate în data de 08 ianuarie 2026.

Important de reținut. Măsura vizează doar clienții casnici, colectarea pentru agenții economici desfășurându-se normal.

Străzile unde...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Nicolae Stanciu, scuze publice după penalty-ul ratat în fața celor de la AC Milan: "Îmi asum responsabilitatea"

Publicat

video: nicolae stanciu a revenit în teren la genoa, dar

Nicolae Stanciu și-a cerut scuze public după ce a ratat un penalty care putea aduce victoria lui Genoa pe terenul lui AC Milan.  

Fotbalistul albaiulian a fost eroul negativ al finalului de meci de pe San Siro, într-o partidă încheiată la egalitate, 1-1, după o execuție complet ratată în minutul 90+9, scrie Mediafax.

Intrat pe teren în minutul 83, la scorul de 1-0 pentru echipa patronată de Dan Șucu, Nicolae Stanciu a fost desemnat să execute lovitura de la 11 metri obținută de...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe