Connect with us

EVENIMENT

UPDATE VIDEO: Un bărbat amenință că se aruncă de pe Podul Traian din Arad. Trafic blocat

Publicat

Un bărbat s-a urcat pe podul Aradul Nou și amenință că se aruncă. Traficul este blocat în zonă.

Potrivit IPJ Arad, un bărbat de aproximativ 40 de ani, din Arad, amenință că se aruncă de pe podul Aradul Nou.

UPDATE ora 14.55: Negociatorul IPJ Arad, împreună cu echipajul ISU de la fața locului au reușit să convingă bărbatul să nu-și ia viața.

Acesta va fi transportat la secția de psihiatrie a Spitalului Județean, pentru evaluare.

Știrea inițială

Negociatorul poliției este la fața locului, împreună cu un echipaj ISU și ambulanța.

În acest moment se discută cu cel în cauză.

Traficul este blocat pe ambele sensuri.

Potrivit ISU Arad, Forte și mijloace dislocate din cadrul Detașamentului de Pompieri Arad: o autospecială de intervenție și salvare de la înălțimi, o autospecială de primă intervenție și comandă, o autospecială pentru descarcerare, încadrate cu 6 salvatori.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO: Polițiști din cadrul IPJ Alba, locul II la competiția sportivă Memorialul „Iani Mitracu”, ediția a XI-a

Publicat

foto: polițiști din cadrul ipj alba, locul ii la competiția

Polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Alba au participat la Memorialul „Iani Mitracu”, ediția a XI-a, organizat de Asociația Județeană de Fotbal Alba și Asociația Sportivă Dinamo Alba.

Competiţia fotbalistică este una omagială şi are loc anual, păstrând vie amintirea lui Iani Mitracu, fost poliţist în cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Alba, care, în data de 14 decembrie 2014, în timp ce participa la o activitate sportivă, a decedat.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO-VIDEO: AVARIE la rețeaua de apă, în zona Stadion din Alba Iulia. Alimentarea locuitorilor din zonă, întreruptă

Publicat

foto video: avarie la rețeaua de apă, în zona stadion din

O avarie la rețeaua de apă s-a produs vineri după-amiaza, în zona Stadion din Alba Iulia.

YouTube videoYouTube video

Potrivit reprezentanților Primăriei Alba Iulia, din cauza avariei, produsă pe B-dul Republicii – în zona Stadion, alimentarea cu apă a fost întreruptă în zonă.

Echipele operatorului APA CTTA intervin pentru remedierea avariei, în zona intersecției dintre b-dul Republicii și strada Calea Moților.

Apa a inundat parcarea…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Alin Tișe despre Rogobete: Habarnist povestitor. Nu a avut curaj să spună că nu finanțează Spitalul Pediatric Monobloc Cluj

Publicat

tise spital monobloc2.jpg






Președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, consideră că ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, este un ”habarnist povestitor” care, cu ocazia vizitei de vineri de la Cluj, ”nu a avut curaj să spună că nu finanțează Spitalul Pediatric Monobloc”.

”A evitat să ne întâlnim, au am aflat din presă de vizita lui aici. A mers în clădirea Neuro (care aparține de CJ Cluj) fără să ne spună….

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO-VIDEO: Accident rutier la Alba Iulia. Două mașini s-au lovit, pe strada Calea Moților. Trafic îngreunat

Publicat

foto video: accident rutier la alba iulia. două mașini s au lovit,

Un accident rutier s-a produs vineri după-amiaza, în jurul orei 16:30, pe strada Calea Moților din Alba Iulia. Două mașini s-au lovit, între Alba Iulia și cartierul Micești. Traficul rutier în zonă este îngreunat. 

Din primele informații, accidentul s-a produs la intersecția dintre străzile Calea Moților și Lupșa.

Se pare că accidentul s-a produs după ce unul dintre șoferi, care ar fi ieșit cu autoturismul de pe strada Lupșa în Calea Moților, nu ar fi acordat…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe