EVENIMENT
Un bărbat care s-ar fi înjunghiat singur a fost găsit într-o maşină şi a fost salvat de medici
Un bărbat de 67 de ani din Reşiţa, despre care se presupune că s-ar fi înjunghiat singur în zona pieptului, a fost salvat de medici, miercuri, după ce a fost găsit în autoturismul proprietate personală parcat în zona unui supermarket din oraş.
Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Caraş-Severin, bărbatul, care avea pete de culoare brun-roşcată în zona pieptului, a fost preluat de către un echipaj al Serviciului de Ambulanţă şi transportat la spital, unde i-au fost acordate îngrijiri medicale.
"Până în acest moment s-a stabilit că bărbatul nu ar fi fost agresat de alte persoane, iar acesta şi-ar fi provocat singur rănile, în prezent fiind în afara oricărui pericol", a informat purtătorul de cuvânt al IPJ Caraş-Severin, Alina Boeru.
În continuare, poliţiştii efectuează verificări în acest caz pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs evenimentul, în funcţie de rezultatul cercetărilor urmând să fie dispuse măsurile legale care se impun. AGERPRES
EVENIMENT
Prețul apei în Alba va fi plafonat la 2,5% din venitul mediu al unei gospodării. Anunțul președintelui CJ Alba, Ion Dumitrel
Prețul apei în Alba va fi plafonat la 2,5% din venitul mediu al unei gospodării: Procedura de consultare publică a Masterplanului pentru serviciile de apă și apă uzată din județul Alba se apropie de final, iar documentul strategic care va ghida dezvoltarea rețelelor de apă și canalizare în perioada 2023–2053 include o prevedere esențială pentru populație: plafonarea tarifului la un nivel maxim de suportabilitate de 2,5% din venitul mediu disponibil net al unei gospodării.
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Frații Pavăl de la Dedeman cumpără lanțul de supermarketuri Carrefour România. Tranzacția ar ajunge la 823 milioane de euro
Grupul francez Carrefour a anunțat oficial joi că a intrat în negocieri exclusive cu Paval Holding, vehiculul de investiții al fraților Pavăl, proprietarii Dedeman, pentru vânzarea tuturor operațiunilor sale din România, evaluate la aproximativ 823 milioane de euro.
Tranzacția face parte dintr-un amplu proces de analiză strategică început la nivel global și ar putea fi finalizată în a doua jumătate a anului...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO: Cum a arătat protestul AUR la Alba Iulia: ”Turul doi înapoi”, ”Georgescu președinte” și teorii ale conspirației
O mână de oameni s-au adunat în zona Mercur City Center, joi 12 februarie, la ora 12.00, în Alba Iulia, pentru a protesta. Este vorba despre un protest susținut de partidul extremist AUR.
Deși protestul era anunțat ca fiind unul împotriva impozitelor, cei prezenți peste stradă de Sinagoga din Alba Iulia au avut alte teme de protest.
Mai exact, clasicele teme rostogolite și pe internet. Printre cei maxim 25-30 de oameni care au răspuns pozitiv la protestul promovat de George...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Condițiile în care se declară inactivitatea fiscală a firmelor, ca urmare expirării mandatului administratorilor: Precizări ANAF
Condițiile în care se declară inactivitatea fiscală a firmelor, ca urmare expirării mandatului administratorilor sau a unor modificări legislative recente: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) precizează că au rămas neschimbate criteriile pentru declararea inactivității fiscale în ceea ce privește mandatul administratorilor.
Precizările oficiale de la ANAF vin în contextul apariției în spațiul public a unor informații false pe acest subiect.
ANAF nu declară...
Citește mai mult pe Alba24.ro
