Connect with us

EVENIMENT

Un bărbat de 31 de ani şi-a împuşcat vecinul cu o armă cu aer comprimat. Agresorul, cercetat în stare de libertate

Publicat

pistol

Un bărbat de 31 de ani din comuna Conţeşti este cercetat de poliţişti după ce şi-a împuşcat vecinul cu o armă cu aer comprimat, pe care o deţinea în mod ilegal, a informat, vineri, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Teleorman.

Potrivit sursei citate, poliţiştii de la Secţia Rurală Smârdioasa şi cei din cadrul Serviciului Arme, Explozivi şi Substanţe Periculoase Teleorman au fost sesizaţi de un bărbat din comuna Conţeşti, printr-un apel la numărul unic de urgenţă 112, despre faptul că vecinul său a tras asupra lui cu o armă.

Ajunşi la locul incidentului, poliţiştii au constatat că un bărbat a folosit o armă cu aer comprimat pentru care se folosesc diabolouri, deţinută fără drept, rănind un localnic în vârstă de 39 de ani aflat în curtea vecină.

Poliţiştii au fost nevoiţi să-l încătuşeze pe agresor, întrucât acesta a devenit violent la sosirea echipajelor de intervenţie. Arma a fost ridicată pentru cercetări, iar agresorul este cercetat în stare de libertate, potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Teleorman, Daniela Păşu.

Victima a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.

„Pacientul, stabil hemodinamic, prezenta o plagă hemitorace posterior drept şi a refuzat atât internarea în spital, cât şi intervenţia chirurgicală pentru a i se extrage bila, părăsind unitatea medicală”, a precizat, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al Spitalului Judeţean de Urgenţă din Alexandria, medicul Cristina Marcovici.

Pe numele agresorului a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunilor de deţinere fără drept şi uz de armă neletală din categoria celor supuse autorizării, precum şi loviri sau alte violenţe. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Casă decorată de Crăciun cu aproape 40.000 de becuri, în localitatea Sântimbru din Alba

Publicat

video: casă decorată de crăciun cu aproape 40.000 de becuri,

În localitatea Sântimbru din județul Alba, un adevărat festival de Crăciun are loc an de an. Este vorba despre casa familiei Renilda care de câțiva ani da o lecție de Crăciun multor primării din Alba, dar și din afara județului în ceea ce înseamnă decorațiuni și luminițe de iarnă. 

Pentru perioada sărbătorilor casa din Sântimbru devine un tărâm al instalațiilor electrice, al jocurilor de lumină și culoare.

Cel care se ocupă de amenajarea casei este Bogdan Renilda,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cum a căzut un profesor din Alba în capcana de pe WhatsApp ”Vot pentru Adeline”. Dosar a fost închis. Cum să nu ajungi victimă

Publicat

un țepar de pe facebook, iertat de judecătorii din aiud.

Un profesor din Alba a căzut în clasica capcană a escrocilor de pe internet. Este vorba despre capcana de pe internet, care a făcut mii de victime pe tot parcursul anului ”Vot pentru Adeline”.

Mai exact utilizatorii primesc un mesaj pe WhatsApp prin care sunt rugați să o voteze pe Adeline, pentru a primi o bursă școlară în Franța. Dacă utlizatorul accesează link-ul și urmează instrucțiunile primite, hackerii preiau controlul contului. Modul în care hackerii au acționat a…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Rusia şi Ucraina îşi extind războiul la Cluj. Ambasada urcaineană condamnă un concert al Filarmonicii Transilvania

Publicat

filarmonica transilvania.jpg






Clujul este “prins” în războiul dintre Rusia şi Ucraina, din cauza unui concert organizat de Filarmonica Transilvania din Cluj-Napoca, în care evoluează, în 12 decembrie, şi celebrii artişti ruşi Andrey Boreyko și Nikolay Lugansky.

Ambasada Ucrainei condamnă un concert de la Cluj

Ambasada Ucrainei la Bucureşti a condamnat, marţi, faptul că la Cluj-Napoca urma să aibă loc, în 12 decembrie, un concert al…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Primăria Sebeș a cumpărat terenul fostei fabrici Mobis. Explicațiile primarului Nistor: Ce vrea să facă acolo și cât a dat pe el

Publicat

primăria sebeș a cumpărat terenul fostei fabrici mobis. explicațiile primarului

Primăria Sebeș vrea să facă o parcare pe terenul fostei fabrici Mobis. Primarul Dorin Nistor a declarat la Alba24 că administrația locală a cumpărat terenul și a oferit o serie de explicații. 

”Urmează să facem o soluție pentru parcare. Am cumpărat aproape 5,5 hectare de teren în Sebeș fosta întreprindere Mobis unde vrem să facem o parcare, să ducem mașinile de firmă de… pentru că degeaba le spun dom’le, n-aveți voie în oraș.

Ei trebuie să le lase pe…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe