Connect with us

EVENIMENT

Un bărbat din Argeș, blocat în trafic de poliţişti, după ce a furat o mașină dintr-un târg

Publicat

politist

Un bărbat care a furat un autoturism, duminică, dintr-un târg săptămânal organizat în localitatea argeşeană Bradu, a fost prins de poliţişti, care au reuşit să-l blocheze în trafic.

Potrivit unui comunicat transmis duminică de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Argeş, suspectul a fost prins în mai puţin de o jumătate de oră de la sesizarea faptei.

„În jurul orei 14,30, prin apelul naţional unic de urgenţă 112 a fost sesizat furtul unui autoturism din Târgul Săptămânal din localitatea Bradu. Imediat, autoturismul în cauză a fost dat în atenţie, fiind identificat pe raza localităţii Stolnici de către un echipaj al Serviciului Rutier. Conducătorul autoturismului nu a oprit la semnalele poliţiştilor, continuandu-şi deplasarea”, se precizează în comunicat.

Conform aceleiaşi surse, autoturismului cauză a fost blocat în trafic în localitatea Bârla de un echipaj de la Secţiei de Poliţie Rurală Lunca Corbului, iar şoferul, un bărbat de 25 de ani din Căldararu, a fost imobilizat.

Şoferul fugar a fost preluat de poliţiştii Serviciului de Investigaţii Criminale Argeş, în vederea continuării cercetărilor şi stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

UPDATE. Jandarmeria îl caută pe suporterul ”U” care a luat de gât un livrator asiatic în centrul Clujului

Publicat

muist e1759218306473.jpeg






Jandarmii îl caută pe suporterul Universității Cluj care a luat de gât un livrator asiatic în centrul municipiului Cluj-Napoca.

Gruparea de Jandarmi Mobilă Cluj-Napoca a transmis că, deocamdată, nu există plângeri asupra incidentului, dar imaginile apărute online sunt analizate de autorități.

„Până în acest moment, nu deținem date oficiale referitoare la sesizarea unei agresiuni asupra unui livrator în…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Petrișor Peiu, senator AUR: Guvernul a cheltuit cu 86 de miliarde de lei mai mult decât a încasat în primele 8 luni

Publicat

petrisor peiu.jpg






Senatorul AUR, Petrișor Peiu, susține că deficitul bugetar a ajuns să fie mai mare decât în primele 8 luni ale anului trecut.

Asta, în condițiile în care guvernul a luat mai multe măsuri, printre care desființarea facilităților fiscale sau creșterea TVA.

Petrișor Peiu: Guvernul a cheltuit cu 86 de miliarde de lei mai mult decât a strâns

Au trecut opt luni din an și guvernul a cheltuit 507 miliarde de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cluj-Napoca cucerește Japonia. Tradiție, inovație și spectacol românesc la Expo 2025

Publicat

ansamblul folcloric martisorul.jpg






Cluj-Napoca, unul dintre cele mai dinamice centre culturale și inovative ale României, a fost vedeta Pavilionului României la Expo 2025 Osaka, în cadrul evenimentului „Zilele Municipiului Cluj-Napoca”, desfășurat între 28 și 29 septembrie.

Sub egida Centrului de Cooperare România–Japonia, programul a reunit tradiții, artă populară, inovație și dialog cultural, aducând în fața publicului nipon o…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ce spune președintele Nicușor Dan despre o eventuală respingere la CCR a legii privind pensiile speciale ale magistraților

Publicat

nicușor dan, reacție după anunțarea rezultatelor finale la prezidențiale: ”Împreună

Președintele României, Nicușor Dan, a făcut marți, 30 septembrie, o serie de declarații legate de o eventuală decizie a Curții Constituționale de respingere a legii privind pensiile magistraților. Guvernul și-a asumat răspunderea în Parlament pentru legea privind pensiile magistraților. 

‘Decizia CCR, în această chestiune, este mult exagerată, în sensul că există în societate aproape unanimitate pe faptul că e anormal ca în orice sistem posibil, acum vorbim de Justiție,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe