EVENIMENT
Un bărbat din Bihor prins de procurorii DIICOT în timp ce vindea droguri prin gardul locuinţei, unde se afla în autoizolare
Un bărbat din judeţul Bihor a fost prins de procurorii DIICOT în timp ce vindea zeci de pliculeţe cu cannabis prin gardul locuinţei sale, unde se afla în stare de autoizolare.
Potrivit unui comunicat al DIICOT, la data de 27 martie, inculpatul B.A.I. a intrat în ţară prin PTF Borş, călătorind din Anglia, după care a intrat în autoizolare în locuinţa sa.
Vineri, procurorii DIICOT - Serviciul Teritorial Oradea împreună cu ofiţerii de poliţie judiciară din cadrul BCCO Oradea, au efectuat o acţiune de prindere în flagrant a lui B.A.I., imediat după ce acesta a vândut 60 pliculeţe cu cannabis (aproximativ 100 de grame), contra sumei de 4.400 de lei, prin gardul locuinţei sale din judeţul Bihor.
Anchetatorii i-au percheziţionat locuinţa, unde au găsit alte 11 pliculeţe cu cannabis (aproximativ 11 grame).
Bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore pentru săvârşirea infracţiunilor de trafic internaţional de droguri de risc şi trafic de droguri de risc, în formă continuată.
Suportul de specialitate a fost asigurat de Direcţia Operaţiuni Speciale. AGERPRES
EVENIMENT
Fără scumpiri la prețul gazelor din aprilie. Ministrul Energiei: „România nu va suferi un șoc”
Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, asigură, duminică seara, că expirarea actualei scheme de plafonare a prețului la gaze naturale, la finalul lunii martie, nu va aduce scumpiri pentru consumatori. Oficialul susține că piața este pregătită pentru tranziție, iar în scenariul pesimist plafonarea ar putea fi prelungită, cu o reducere graduală, pentru a evita creșteri bruște de preț.
Prețul final al gazelor naturale...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Un accident rutier s-a produs duminică seară pe raza localității Bădeni, comuna Moldovenești, județul Cluj, unde o mașină s-a răsturnat pe zăpadă. În urma evenimentului, două persoane, printre care un minor au fost transportate la spital.
Potrivit ISU Cluj, la fața locului au intervenit de urgență pompierii din cadrul Detașamentului Turda. Aceștia s-au deplasat cu o autospecială dotată cu modul de...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Cu ocazia Zilei Internaționale a cuvântului „Mulțumesc”, transmitem un gând de mulțumire cititorilor noștri
Duminică, 11 ianuarie, în întreaga lume este sărbătorită Ziua Internațională a Cuvântului „Mulțumesc”, o inițiativă lansată în 1984, menită să reamintească importanța recunoștinței, respectului și empatiei în relațiile dintre oameni. Este o zi simplă, dar profundă, în care un singur cuvânt poate face diferența.
Ziua Internațională a Cuvântului „Mulțumesc” este marcată anual pe 11...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
România, printre țările cele mai sigure pentru turiști. Clasamentul întocmit de Departamentul American de Stat
România, printre țările cele mai sigure pentru turiști: Departamentul de Stat al SUA a actualizat avertismentele de călătorie, plasând România și vecinii din Europa de Est în categoria celor mai sigure destinații din lume.
Cu un nivel de risc minim, Bucureștiul și Clujul devin alternative strategice la marile capitale vestice, aflate sub alertă de terorism, scrie Economedia.
Vezi și TOP 10 - cele mai frumoase locuri din România, potrivit Tripadvisor: În clasament este inclusă...
Citește mai mult pe Alba24.ro
