Connect with us

EVENIMENT

Un bărbat din Botoșani, care încerca să se sinucidă, găsit de poliţişti şi salvat la zece minute de la anunţarea dispariţiei

Publicat

Un bărbat din Botoşani care anunţase că se va sinucide a fost găsit şi salvat de poliţişti, la scurt timp după ce dispariţia sa a fost sesizată prin Serviciul unic pentru apeluri de urgenţă 112, au anunţat, joi, reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Botoşani.

Potrivit sursei citate, bărbatul şi-a sunat soţia şi a anunţat-o că va pleca într-un loc necunoscut, cu scopul de a se sinucide. La scurt timp după apel, femeia în vârstă de 29 de ani a sunat la 112, cerând ajutorul poliţiştilor.

După aproximativ zece minute, bărbatul de 32 de ani a fost găsit spânzurat de creanga unui copac dintr-o lizieră de la marginea municipiului Botoşani. Oamenii legii au reuşit să dezlege ştreangul şi să îi acorde primul-ajutor.

"Imediat, au fost mobilizate toate echipajele de siguranţă publică aflate în serviciul de patrulare care, în aproxiomativ zece minute de la primirea sesizării, au reuşit depistarea bărbatului într-o lizieră situată pe strada Pacea. Bărbatul era spânzurat de creanga unui copac, în stare de inconştienţă. Poliţiştii au dezlegat ştreangul şi i-au acordat primul ajutor, până la sosirea echipajului medical", au precizat reprezentanţii IPJ Botoşani.

Bărbatul a fost stabilizat, fiind internat la Secţia de psihiatrie a Spitalului Judeţean de Urgenţă "Mavromati". AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Clujul lăsat pe jumătate în beznă. Zeci de localități afectate de întreruperi masive de curent

Publicat

curent electric e1609776196527.jpg






Zeci de localități din județul Cluj au rămas fără energie electrică duminică seara, 28 decembrie, în urma unor întreruperi accidentale posibil provocate de condițiile meteo extreme. Penele de curent au afectat mii de consumatori, atât din mediul rural, cât și din zone urbane.

Problemele au început încă din cursul după-amiezii, în jurul orei 16:30, și s-au extins rapid pe măsură ce rafalele de vânt s-au...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Câți bani vor primi lunar administratorii neexecutivi ai UM Cugir. Suma, aprobată în AGA din luna decembrie

Publicat

câți bani vor primi lunar administratorii neexecutivi ai um cugir.

Uzina Mecanică din Cugir va plăti administratorii neexecutivi ai Consiliului de Administrație cu aproape 15.500 de lei pe lună. Este vorba despre o sumă brută, aprobată în AGA din decembrie. 

Documentul, consultat de Alba24, datează din data de 16 decembrie 2025.

Ce spune hotărârea AGA:

Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor (A.G.O.A.) Societății Uzina Mecanică Cugir S.A.,
întrunită prin mijloace electronice, statutar, în data de 16.12.2025, în baza adresei de...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sute de gospodării au rămas fără alimentare cu energie electrică în Alba, ca urmare a vântului puternic

Publicat

alertă cod roșu de viscol puternic la munte în alba

Sute de gospodării au rămas fără alimentare cu energie electrică în Alba, ca urmare a vântului puternic. Reamintim că județul se află sub coduri roșu și respectiv portocaliu de viscol. 

”În comuna Poșaga, ca urmare a manifestării fenomenelor meteorologice periculoase asociate avertizărilor Cod Roșu/Cod Portocaliu de vânt puternic, în acest moment sunt 852 de consumatori nealimentați cu energie electrică.

Echipele DEER Electrica sunt în teren pentru remedierea avariei,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Fondatorul Centrului ”Maria Beatrice” din Alba Iulia, Sebastian Onac, printre finaliștii campaniei ”Omul Anului”, la TVR

Publicat

video: fondatorul centrului ”maria beatrice” din alba iulia, sebastian onac,

Fondatorul Campusului Medical ”Maria Beatrice” din Alba Iulia, Sebastian Onac, a ajuns printre finaliștii campaniei ”Omul Anului”, organizată de TVR. El a fost premiat în cadrul galei organizate la București de televiziunea națională. 

Juriul și telespectatorii postului au apreciat povestea de familie a acestuia și modul în care a luptat pentru a schimba lumea din jurul său.

”Fac tot ce stă în puterea mea să generez o schimbare de mentalitate instituțională la...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe