ACTUALITATE
Un bărbat plecat la pescuit, găsit înecat în râul Mureş, în zona Iernuteni – Mureș
Cadavrul unui bărbat a fost descoperit duminică în râul Mureş, în zona Iernuteni, acesta fiind transportat la Institutul de Medicină Legală Târgu Mureş în vederea efectuării necropsiei.
Bărbatul, în vârstă de 63 de ani, plecase la pescuit în urmă cu o zi şi nu s-a mai întors la domiciliu, prietenul său anunţându-i dispariţia.
„Astăzi, în jurul orei 05,45, Poliţia Municipiului Reghin a fost sesizată printr-un apel la 112 de către un bărbat care a anunţat că prietenul lui care a plecat la pescuit în urmă cu o zi nu s-a mai întors la domiciliu şi este posibil să se fi înecat în râul Mureş, zona Iernuteni, deoarece i-a găsit bunurile personale pe malul apei”, anunţă IPJ Mureş.
La faţa locului s-au deplasat poliţişti din cadrul Poliţiei Reghin, precum şi reprezentanţi ai ISU Mureş şi jandarmi care au căutat persoana dispărută.
Bărbatul a fost găsit la o distanţă de aproximativ cinci sute de metri de staţia de epurare de pe râul Mureş.
Poliţiştii efectuează cercetări în vederea stabilirii împrejurărilor în care a survenit decesul bărbatului. AGERPRES
ACTUALITATE
VIDEO Omagiu copleșitor: Zeci de preoți și peste două mii de oameni au participat la înmormântarea preotesei Maria Macuc
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Andreea-Cristina Alecu-Gireadă zdrobește PNL la Mihai Eminescu și câștigă detașat alegerile locale 2025 pentru funcția de primar
Citește mai mult pe Botosani24.ro



