Connect with us

EVENIMENT

Bărbat reţinut pentru tentativă de omor, în urma unui scandal în Bucureşti

Publicat

femeie-catuse-arestata-inchisoare-300x169

Un bărbat de 45 de ani a fost reţinut şi va fi prezentat instanţei cu propunere de arestare preventivă, după ce a lovit un alt bărbat la nivelul capului, într-o încăierare ce a avut loc, miercuri seara, în Capitală.

"La data de 9 septembrie, în jurul orei 21,00, Secţia 19 Poliţie a fost sesizată prin apel la 112 cu privire la faptul că pe o stradă din sectorul 5 are loc un conflict între trei persoane. La faţa locului au sosit poliţiştii care au identificat doi bărbaţi, care ar fi fost implicaţi în conflict. Deoarece unul dintre bărbaţi, de aproximativ 45 ani, a fost lovit la nivelul capului, a fost solicitat un echipaj medical, acesta fiind transportat la o unitate spitalicească pentru îngrijiri de specialitate", informează joi Biroul de presă al Poliţiei Capitalei.

La scurt timp, poliţiştii Secţiei 19 l-au identificat şi pe al treilea bărbat implicat în conflict, acesta fiind condus la sediul subunităţii pentru continuarea verificărilor.

"Cercetările au fost preluate de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Serviciul Omoruri. În cauză, faţă de un bărbat de 45 de ani a fost luată măsura reţinerii, acesta urmând a fi prezentat magistraţilor cu propunere legală", arată sursa citată.

Cercetările sunt continuate de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Serviciul Omoruri, cu bărbatul în stare de reţinere, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tentativă de omor. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Câte puncte gastronomice locale sunt în județul Alba și în ce zone sunt cele mai multe. Oferta culinară crește de la an la an

Publicat

câte puncte gastronomice locale sunt în județul alba și în

Numărul punctelor gastronomice locale din județul Alba este în creștere de la un an la altul, transmit reprezentanții DSVSA Alba.

În prezent, sunt înregistrate 34 de astfel de unități, după ce, anul trecut, au fost înființate șase puncte gastronomice locale, dublu față de anul 2024, când au fost înregistrate trei unități.

Primele puncte gastronomice locale din județul Alba au fost înregistrate în anul 2019.

Majoritatea acestora sunt situate în zona Munților Apuseni,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. A plecat birjarul copilăriei noastre. Parcul Central din Cluj-Napoca a rămas fără domnul Mircea

Publicat

birjar cluj.jpg






Parcul Central din Cluj-Napoca este mai tăcut. Tropotul blând al calului Rocky și clinchetul discret al clopoțeilor de la trăsură nu se mai aud pe aleile umbrite. Domnul Mircea Chioreanu, birjarul care a devenit un simbol al copilăriei pentru mii de clujeni, s-a stins din viață marți, 10 februarie, după o luptă îndelungată cu o boală necruțătoare.

Anunțul a fost făcut de către fiica birjarului.

„Să...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Razie a polițiștilor din Alba la tăietorii de lemne. Patru bărbați, bănuiți că au tăiat ilegal sute de metri cubi de lemn

Publicat

video: razie a polițiștilor din alba la tăietorii de lemne.

O serie de percheziții au avut loc miercuri, 10 februarie, pe raza județului Albva, unde țintele trupelor speciale au fost mai mulți tăietori de lemne. 

Rezultatele polițiștilor au fost făcute publice de reprezentanții IPJ Alba joi, 12 februarie. 

Din câte se pare, patru bărbaţi sunt bănuiţi de comiterea infracțiunilor de fals în înscrisuri sub semnătură privată, furt de arbori, şi introducerea, modificarea sau
ştergerea de date informatice în sistemul informaţional...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

PAMFLET. Alin Tișe: „România, Republica Tăierilor”. Scrisoare de la Cluj către “amicul Ilie Bolojan”

Publicat

alin tise contraste cluj24.jpg






Președintele Consiliului Județean Cluj, PNL-istul Alin Tișe, a publicat un nou pamflet pe pagina sa de Facebook. Acesta îi este adresat prim-ministrului Ilie Bolojan, căruia îi transmite că România nu se va dezvolta din “tăieri”, cu referire la măsurile de austeritate ale Executivului.

Alin Tișe spune că textul pamflet e dedicat “Republicii Tăierilor Permanente”.

„Îți scriu din perspectiva unui...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe