Connect with us

EVENIMENT

Un cetăţean sârb a murit, strivit de cabina unui TIR pe care încerca să îl repare pe Autostrada A1

Publicat

ambulanta

Un cetăţean sârb a murit, miercuri, după ce a fost prins sub cabina unui autotren pe care încerca să-l repare, într-o parcare de pe autostrada A1 la kilometrul 482, pe raza localităţii timişene Recaş.

Purtătorul de cuvânt al ISU Timiş, Elena Megherea, a declarat presei că la locul intervenţiei s-a deplasat o autospecială cu modul de descarcerare şi un echipaj SMURD, dar victima era decedată.

"Cetăţeanul sârb, în vârstă de 39 de ani, lucra la o firmă de asistenţă reparaţii tiruri şi încerca să repare ceva sub cabina autotrenului, dar a fost prins sub utilaj. Din nefericire, persoana a fost declarată decedată", a informat Elena Megherea. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Viscol și drumuri periculoase în Cluj. Poliția avertizează: prudență maximă și cauciucuri de iarnă obligatorii

Publicat

605634989 907948114921177 1411297909104094611 n.jpg






Ninsori viscolite, vânt puternic și vizibilitate redusă sunt fenomenele prognozate pentru județul Cluj în intervalul 28 decembrie, ora 02.00 – 29 decembrie, ora 10.00, potrivit avertizărilor emise de Administrația Națională de Meteorologie. În acest context, Inspectoratul de Poliție Județean Cluj atrage atenția asupra riscurilor majore din trafic și fac apel la responsabilitatea șoferilor.

Condițiile...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Alertă ANM pentru județul Alba: Cod Roșu și Portocaliu de vijelie, emis duminică seara. Localitățile vizate

Publicat

cod portocaliu de ninsori și viscol în alba și alte

Alertă ANM pentru județul Alba: Administrația Națională de Meteorologie a emis duminică seară o nouă avertizare nowcasting de prelungire a codului roșu și a celui portocaliu, valabilă până în 29.12.2025 la ora 2:00. Codul roșu este valabil în zona montană înaltă a județului Alba, la cota peste 1800.

A fost emis mesaj RO-ALERT pentru localitățile vizate.

Alertă cod portocaliu pentru zona de munte a județului Alba, respectiv zona de munte a...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Calendar Ortodox 2026: Toate sărbătorile din an. Rânduieli bisericești: zile de post și cu dezlegare la pește, untdelemn și vin

Publicat

calendar ortodox 2026: toate sărbătorile din an. rânduieli bisericești: zile

Calendarul Ortodox 2026 aduce un Paște timpuriu, sărbătorit la începutul lunii aprilie, dar și mai multe mari praznice care vor cădea în zile de weekend, favorabile participării la slujbe și pelerinaje. Crăciunul va fi prăznuit într-o zi de vineri, Sfântul Nicolae cade duminica, iar Rusaliile sunt marcate la final de mai.

Calendarul Ortodox 2026 marchează un an bogat în sărbători importante și rânduieli tradiționale favorabile participării la slujbe și păstrării...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Doi oameni ai străzii salvați de la îngheț în a treia zi de Crăciun, după intervenția rapidă a lui Emil Boc și Alin Tișe

Publicat

3 2.jpg






Doi oameni ai străzii, un bărbat și o femeie, care se adăposteau de mai multe zile în Pasajul Gării din Cluj-Napoca, au fost preluați și duși într-un adăpost al Primăriei, în seara de 27 decembrie.

Cei doi riscau să moară de frig, în contextul temperaturilor scăzute și al viscolului instalat după Crăciun, conform novacescu.ro.

Zile întregi pe betonul înghețat al pasajului

În zilele premergătoare...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe