Connect with us

ACTUALITATE

Un om de afaceri din Timişoara, desemnat „Antreprenorul Anului 2018”

Publicat

sursa foto: facebook

Un cunoscut om de afaceri din Timişoara, Ovidiu Şandor, a fost desemnat antreprenorul anului 2018 în Romania, în cadrul competiţiei internaţionale EY Entrepreneur Of The Year – Romania 2018. Antreprenorul a concurat pentru marele titlu alături de alţi 43 de lideri de business.

Ovidiu Şandor este director general în cadrul companiei Mulberry Development din Timişoara, cunoscută la nivel internaţional pentru dezvoltarea mai multor proiecte imobiliare de top, precum City Business Centre din Timişoara şi The Office din Cluj Napoca.

În cadrul ceremoniei, la care au participat peste 200 de reprezentanţi ai comunităţii de business, Alexandru şi Tudor Iliescu, fondatorii Mondly, au primit titlul EY Emerging Entrepreneur of the Year: Technology & Innovation.

De asemenea, în cadrul galei s-a acordat un premiu de excelenţă unei afaceri de familie de succes, care implică deja noua generaţie în administrarea afacerii. Premiul Family Business Excellence Award i-a revenit familiei Boromiz, care conduce grupul Boromir.

„Ediţia din acest an a adus în competiţie mai multe firme de dimensiuni mari, cu un brand deja consacrat. Am văzut mai multe cazuri de extindere regională, prin achiziţii, prin înfiinţarea de afaceri green field sau prin contracte externe semnificative. Structurile de guvernanta ale acestor firme evoluează, iar inovaţia este o prioritate”, a spus Bogdan Ion, Country Managing Partner, EY Romania.
Ovidiu Şandor va reprezenta România în finala mondială EY World Entrepreneur Of The Year, de la Monte Carlo, din iunie 2019.

sursa: business24

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Controale-surpriză ale Poliției de Imigrări la firme din Botoșani: Niciun străin în ședere ilegală

Publicat

controale surpriză ale poliției de imigrări la firme din botoșani: niciun

Publicitate

Polițiștii de imigrări din Botoșani au desfășurat, la data de 11 decembrie a.c., o serie de verificări în domeniul prevenirii și combaterii muncii și șederii ilegale a străinilor, la două societăți comerciale de pe raza județului. Activitățile au vizat atât sectorul restaurantelor, cât și o unitate de reparații auto unde lucrează cetățeni din Republica Moldova și Ucraina.

Acțiunea polițiștilor de imigrări, desfășurată în cursul…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

O nouă tulpină virusului gripal, ce circulă la nivel internațional, confirmată în România. Recomandări pentru locuitori

Publicat

o nouă tulpină virusului gripal, ce circulă la nivel internațional,

Publicitate

Institutul Național de Sănătate Publică (INSP) atenționează că a debutat sezonul gripal, iar subclada K a virusului gripal A (H3N2), ce circulă la nivel internațional a fost detectată și în România.

”Analiza epidemiologică realizată de CNSCBT pentru săptămâna 49 a anului 2025 (1-7 decembrie 2025) a relevat faptul că s-a înregistrat debutul sezonului gripal. Au fost raportate la nivel național 3.018 cazuri de gripă clinică, număr dublu…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Țigarete de aproximativ 50.000 de lei confiscate în județul Botoșani

Publicat

Țigarete de aproximativ 50.000 de lei confiscate în județul botoșani

Publicitate

Poliţiştii de frontieră din cadrul Serviciului Teritorial al Poliţiei de Frontieră Botoșani, cu sprijinul poliţiştilor de frontieră din cadrul Inspectoratului Teritorial al Poliţiei de Frontieră Iaşi, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Botoșani, au identificat și destructurat o rețea care desfășura activități din sfera contrabandei cu produse din tutun pe raza județelor Botoșani și Suceava.

În urma…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

FOTO&VIDEO: Biserica „Sfântul Spiridon” din Botoșani, înveșmântată în sărbătoare. Credincioșii au venit în număr mare la hramul ocrotitorului parohiei

Publicat

foto&video: biserica „sfântul spiridon” din botoșani, înveșmântată în sărbătoare. credincioșii

Publicitate

Atmosferă de sărbătoare la Botoșani, unde parohia cu hramul Sfântului Ierarh Spiridon și-a cinstit ocrotitorul spiritual prin slujbe deosebite, momente de rugăciune și o participare impresionantă a credincioșilor. Lăcașul de cult, monument istoric cu o vechime de peste două secole, a devenit în aceste zile loc de binecuvântare pentru botoșăneni și pentru pelerinii veniți din toate colțurile orașului.

Biserica „Sfântul Spiridon”, înscrisă…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe