EVENIMENT
Un pieton lovit mortal într-o localitate din Dâmbovița. În accident, implicate patru autovehicule

Un accident mortal a avut loc pe raza localitații Crângași, județul Dâmbovița. Un piton a fost lovit mortal de un ansamblu de vehicule. În accident au fost implicate încă trei autoturisme.
In aceasta dimineața, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Racari au fost sesizați cu privire la faptul ca pe raza localității Crângași, s-a produs un accident rutier.
Echipa de cercetare s-a deplasat la fata locului, iar din primele verificări a stabilit că un pieton, respectiv un bărbat de 88 de ani, ar fi fost acroșat și accidentat mortal de un ansamblu de vehicule rutier, condus de un bărbat de 35 de ani. În urma impactului o altă persoană a fost rănită a fost preluată și transportată la spital de un echipaj de ambulanță SAJ.
Totodata, în evenimentul rutier au mai fost implicate alte 2 autoturisme care se deplasau pe drumul public și un alt autoturism staționat.
Polițiștii rutieri continua cercetarile, urmând să stabilească cu exactitate toate împrejurările producerii evenimentului rutier.


Două persoane au fost rănite după ce mașina lor s-a răsturnat, joi seara, în județul Suceava.
Accidentul s-a produs la Cumpărătura, unde o mașină s-a răsturnat în afara părții carosabile.
Sunt două persoane implicate, conștiente și cooperante.
Sunt evaluate din punct de vedere medical, conform ISU: „Intervin pompierii militari, cu un echipaj pentru descarcerare și o ambulanță de la SAJ”.

Polițiștii Serviciului Rutier au fost solicitați să intervină joi seara la un accident rutier în care a fost implicat un pieton, pe Drumul Național 17, în localitatea Prundu Bârgăului.
Din primele verificări s-a stabilit că un conducător auto, un tânăr de 19 ani din Bistrița Bârgăului, în timp ce se deplasa prin localitatea Prundu Bârgăului a accidentat o femeie de 23 de ani, din Bistrița Bârgăului, care se deplasa pe carosabil.
Femeia a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate, iar tânărul, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În baza celor constatate, polițiștii Serviciului Rutier au deschis un dosar penal privind infracțiunea de vătămare corporală din culpă, urmând a se stabili cu exactitate cauzele producerii evenimentului rutier.

O persoană a fost rănită într-un accident rutier produs joi seara pe DN 7, în județul Dâmbovița. În accident au fost implicate o mașină și un tractor.
Accidentul s-a produs la ieșirea din localitatea Sălcuța, conform primelor date.
Un autoturism și un tractor s-au ciocnit, iar șoferul autoturismului a fost rănit, fiind transportat la spital pentru îngrijiri medicale.
Polițiștii efectuează cercetarea la fața locului, urmând să stabilească exact toate împrejurările producerii evenimentului rutier.
EVENIMENT
Accident mortal în Harghita. Un motociclist a murit după o coliziunea dintre motocicletă și o autoutilitară

Un grav accident rutier s-a produs joi, în județul Harghita. O autoutilitară a izbit un motociclist, iar acesta a murit.
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN 12, între localitățile Sâncrăieni și Sânmartin, județul Harghita, a avut loc un impact în care au fost implicate o autoutilitară și un motociclu.
Accidentul s-a soldat cu decesul motociclistului, circulația fiind întreruptă și deviată pe D.J. 123/A.