Arhivă foto

Un român și-a împușcat șeful și doi colegi, după ce a fost concediat de la firma de securitate la care lucra în orașul spaniol Tarragona. Apoi, bărbatul a fugit cu mașina sa și a tras într-un polițist care îl oprise în trafic pentru verificări. El a fost arestat în urma unui schimb de focuri.

Un român concediat de la o firmă de securitate din Tarragona, oraș situaț la circa 110 kilometri de Barcelona, Spania, și-a împușcat, marți, șeful și doi colegi.

Apoi, bărbatul a fugit cu mașina sa, un Citroen Xsara, și a tras într-un polițist care îl oprise în trafic pentru verificări. Două dintre victimele sale sunt în stare critică și alte două în stare gravă.

Poliția spaniolă a negociat cu făptuitorul pentru a se preda, însă l-a prins pe atacatorul în vârstă de 45 de ani, în urma unui schimb de focuri.

Românul trimisese mai multe e-mail-uri își amenința foștii colegi.

EVENIMENT

Mesajul mitropolitului Clujului pentru Florin Piersic: Să-i dea Dumnezeu sănătate, să se facă bine

Publicat

Mitropolitul Clujului, IPS Andrei Andreicuț, a transmis, sâmbătă, un mesaj pentru actorul Florin Piersic, care este internat la Institutul Inimii din Cluj-Napoca.

”Să-i dea Dumnezeu sănătate să se facă bine, să mai poată merge la Ierusalim”, a spus mitropolitul Clujului.

Florin Piersic își va petrece Paștile în Institutul Inimii.

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Dinamo București scoate un egal pe Cluj Arena în fața lui ”U” Cluj, scor 3-3

Publicat

Dinamo București smulge, sâmbătă seara, un egal pe Cluj Arena în fața ”U” Cluj, scor 3-3, după un meci plin de răsturnări de situație din play-out-ul Superligii de fotbal.

Clujenii au deschis scorul în prima repriză prin Popa în minutul 6, Dinamo a egalat prin Bani în minutul 37, după care a preluat avantajul în repriza a doua, când Milanov a marcat în minutul 48.

”Șepcile roșii” au egalat prin Oancea în minutul 61, după care dinamoviștii au…