Connect with us

EVENIMENT

Un tânăr de 19 ani a intrat cu maşina într-un microbuz şi a fugit de la locul accidentului

Publicat

masina politia

Un tânăr din localitatea teleormăneană Brânceni este cercetat de poliţişti după ce a produs un accident rutier în care o persoană a fost rănită şi a fugit de la locul accidentului, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Teleorman.

Potrivit sursei citate, evenimentul rutier s-a produs vineri, pe DN 51, pe raza localităţii Brânceni, când un tânăr în vârstă de 19 ani, aflat la volanul unui autoturism, a intrat în coliziune cu un microbuz condus regulamentar de un bărbat de 58 de ani, din oraşul Zimnicea.

În urma impactului dintre cele două autovehicule, a fost rănită o femeie de 48 de ani, din localitatea Suhaia, pasageră în microbuz. Victima a fost transportată la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Alexandria, pentru îngrijiri medicale.

Şoferul vinovat de producerea evenimentului rutier a părăsit locul accidentului, fiind ulterior identificat de poliţişti la domiciliu. În urma verificărilor efectuate, s-a constatat că tânărul nu deţinea permis de conducere.

Potrivit IPJ Teleorman, şoferul microbuzului a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ, iar conducătorului auto care a provocat accidentul i-au fost recoltate probe biologice de sânge pentru stabilirea alcoolemiei.

Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, conducere fără permis şi părăsirea locului accidentului fără încuviinţarea poliţiei, urmând ca la finalizarea cercetărilor să se propună soluţie prin Parchet. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Amenzi de peste 7000 de lei după controale ISU Alba la restaurante, terase și baruri. Ce nereguli au fost constatate

Publicat

bilanțul misiunilor isu alba, în august și septembrie. peste 4.350

ISU Alba a făcut verificări, vineri, 14 noiembrie, la mai multe restaurant, baruri și terase din județ. A fost urmărită respectarea legislației privind prevenirea incendiilor și a situațiilor de urgență.

Au fost constatate 9 nereguli, fiind aplicate 9 sancțiuni contravenționale. Inspectorii ISU au dat două amenzi în valoare totală de 7500 de lei și 7 avertismente.

Din cele două amenzi, una a fost în valoare de 5000 de lei. A fost aplicată pentru nerespectarea interdicției…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Doliu la Mănăstirea Râmeț: stavrofora Ierusalima Ghibu, proinstareța mănăstirii, a încetat din viață

Publicat

doliu la mănăstirea râmeț: stavrofora ierusalima ghibu, proinstareța mănăstirii, a

Stavrofora Ierusalima Ghibu, proinstareța Mănăstirii „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” de la Râmeț, a încetat din viață.

Anunțul a fost făcut de Arhiepiscopia Ortodoxă de Alba Iulia.

Ierusalima Ghibu a trecut la Domnul sâmbătă dimineața, 15 noiembrie. Avea 88 de ani.

Slujba înmormântării maicii Stavrofore Ierusalima Ghibu, stareță a străvechiului așezământ monahal de pe Valea Râmețului timp de 42 de ani, va avea loc luni, 17 noiembrie, la Mănăstirea…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Profesorul clujean Dan Vodnar, victimă a unei campanii de phishing. Imaginea lui, folosită ilegal pentru a vinde Uricystin

Publicat

dan vodnar main.jpg






Renumitul profesor clujean Dan Vodnar, președinte al Senatului Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară din Cluj-Napoca, a căzut victimă unei campanii false de promovare a unui produs „miraculos”, o practică tot mai des întâlnită pe internet.

Dan Vodnar a avertizat public asupra unui interviu fals care circulă online și în care îi sunt folosite ilegal numele și fotografia, dar în care…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Numărul maxim de elevi în clasele de liceu, din anul școlar 2026-2027. Reguli pregătite de Ministerul Educației

Publicat

an școlar 2024 2025. Școlile trebuie să înființeze comisie de prevenire

Ministerul Educației a pregătit proiectul de metodologie privind cifra de școlarizare în anul școlar 2026-2027. Potrivit documentului, clasele de a IX-a din liceele teoretice și tehnologice vor avea 28 de elevi.

În ceea ce privește clasele cu filieră vocațională profil sportiv, teologic, pedagogic, precum și învățământ liceal de artă, acestea vor avea 24 de elevi, notează edupedu.ro.

Numărul elevilor într-o clasă a crescut, în medie, cu doi elevi din anul școlar…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe