EVENIMENT
Un tată care de zece ani își iartă fiul agresiv a fost iar bătut de acesta. Bărbat dintr-un cătun din Apuseni, terorizat de fiu

Polițiștii din Câmpeni au intervenit iar, într-un cătun din Apuseni. Este vorba despre locuința unui bărbat în vârstă de 66 de ani, din satul satul Hudricești, care aproape săptămânal este bătut de fiul său.
Fiul, Ioan B., are pe numele său zeci de plângeri penale din partea tatălui, dar aproape toate sunt clasate, deoarece bărbatul își iartă fiul agresiv.
Cel mai recent caz s-a petrecut duminică, 3 august, în jurul orei 19.00. Atunci bărbatul a sunat iar la 112…
Citește mai mult pe Alba24.ro

CFR Cluj a pierdut, duminică seară, cu scorul de 2-3, pe teren propriu, în fața Universității Craiova, într-un meci spectaculos, dar tensionat, în care antrenorul Dan Petrescu a fost eliminat în minutul 89 pentru proteste vehemente.
Tehnicianul clujenilor a izbucnit la finalul partidei, acuzând arbitrajul și lipsa de echitate în deciziile luate de „central”.
„Înfrângere dureroasă. Dacă la meciul cu…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO Imagini dureroase: Copiii femeii din Alba care au murit într-un accident de mașină, în Spania, au fost înmormântați

Noemi, femeia din Alba care și-a pierdut cei trei copii în accidentul de mașină din Spania, a participat la înmormântarea celor trei frați. Femeia din Cetatea de Baltă alături de soțul său, au participat la priveghi, dar și la înmormântare, în scaun cu rotile.
Părinții grav răniți și în scaune cu rotile, și-au condus copiii pe ultimul drum. Mama îndurerată striga: „Emanuel, hai la mama! Hai la mama, Rebeca”.
Spania a decretat trei zile de doliu în memoria celor…
Citește mai mult pe Alba24.ro

O femeie de 55 de ani din Târgu Mureș este cercetată de polițiști după ce a fost prinsă în timp ce conducea băută, pe o stradă din Blaj.
Potrivit IPJ, în seara zilei de 3 august 2025, polițiștii rutieri din municipiul Blaj au oprit, pentru control, pe strada Simion Bărnuțiu din municipiul Blaj, un autoturism condus de o femeie, în vârstă de 55 de ani, din municipiul Târgu Mureș.
În urma testării femeii, cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,48 mg/l alcool pur…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
10.000 de lei pentru o noapte de cazare în Cluj, în timpul Untold. Festivalul aduce nu doar muzică, ci și prețuri amețitoare

O noapte de cazare în Cluj, în perioada festivalului Untold (7-10 august), poate costa cât o vacanță în străinătate. Prețurile la hoteluri și apartamente de închiriat au atins cote record, cu unele unități cerând chiar și 10.000 de lei pentru o singură noapte.
Pe măsură ce zeci de mii de oameni din toată lumea vin la Cluj pentru unul dintre cele mai mari festivaluri de muzică electronică din Europa,…
Citește mai mult pe Cluj24.ro