ACTUALITATE
Un val de aer cald ajunge în România. La Alba Iulia maximele vor atinge și 20 de grade Celsius
![soare natura alba24 1000x557.jpg](https://romania24.ro/wp-content/uploads/2023/03/soare-natura-alba24-1000x557.jpg)
Vremea se încălzește treptat în România, iar săptămâna viitoare meteorologii au anunțat temperaturi maxime de 23 de grade Celsius în unele zone din țară.
„Vor mai exista alternanţe de la o zi la alta, însă cel puţin pe parcursul săptămânii viitoare temperaturile în partea de sud a ţării vor fi peste 15 grade. Ne aşteptăm şi la temperaturi minime în creştere”, a spus Oana Păduraru, meteorolog ANM, la Antena 3 CNN.
Vor fi precipitaţii pe arii restrânse în zilele următoare, în jumătatea nordică a ţării. La munte, la altitudini mari sunt…
Citește mai mult pe Alba24.ro