EVENIMENT
Unde s-a angajat Giani Kiriță, la 45 de ani. Schimbarea e radicală, nu mai are nicio legătură cu fotbalul
Giani Kiriță a fost unul dintre cei mai iubiți fotbaliști de la Dinamo, pentru care a jucat în perioada 1997 și 2003, acesta purtând și banderola de căpitan. După ce a renunțat la fotbal, a rămas în prim plan și a participat la reality-show-uri cu mare succes la public, dar la începutul acestui an a decis să-și schimbe meseria și a vorbit despre noul lui job care nu are nicio legătură cu fotbalul.
Cu ce ocupă Giani Kiriță
Giani Kiriță (45 ani) nu a putut sta departe de sport și anul trecut și-a încercat norocul în ring și și-a făcut debutul în cușca de MMA, unde a înregistrat și primul succes. Cunoscut pentru duritatea de care dădea dovadă pe terenul de fotbal, acesta și-a făcut KO adversarul din ring, pe Andi Constantin, mai tânăr cu aproape 15 ani. Dar, la începutul acestui an, el și-a...
Citește mai mult pe impact.ro
EVENIMENT
Autoritățile din Alba continuă intervențiile pentru realimentarea cu energie a sute de case. Peste 260 de oameni sunt pe teren
Autoritățile din Alba continuă miercuri intervențiile în mai multe localități, unde sunt încă probleme cu alimentarea cu energie electrică.
Potrivit datelor de la ora 16:00, numărul gospodăriilor care nu sunt alimentate cu energie electrică este de 254 din șapte localități.
Potrivit datelor furnizate de Instituția Prefectului Alba, în prezent, un numar de 29 de echipe ale sucursalei județene a Distribuție Energie Electrică România (DEER), se află în teren.
Este vorba...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Președintele Nicușor Dan, blocat de câteva ore pe aeroportul din Paris, din cauza ninsorii. Călătorește cu un avion militar
Președintele Nicușor Dan a rămas blocat pe aeroportul din Paris, din cauza ninsorii. El așteaptă acolo de miercuri dimineață, când delegația română a intrat în avion, care a fost degivrat, a rulat pe pistă, dar nu a avut verde pentru decolare. La ora 15:30, problema nu se rezolvase.
Asta întrucât pista, din cauza ninsorilor abundente și a viscolului nu a putut fi curățată suficient.

Toți ceilalți lideri care au...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Emil Boc: Brazii de Crăciun, colectați gratuit de Primăria Cluj-Napoca până în 22 ianuarie
Primăria Cluj-Napoca a anunțat, miercuri, că Primăria Cluj-Napoca va colecta gratuit brazii de Crăciun de la locuitori până în 22 ianuarie, inclusiv de la punctele gospodărești.
Acesta a precizat că brazii pot fi depuși la punctele gospodărești, iar Primăria îi va colecta gratuit,
”După 22 ianuarie puteți să-i duceți la centrele de colectare sau să plătiți pentru colectarea lor”, a precizat...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Boboteaza este una dintre cele mai importante sărbători creștine, sărbătorită pe 6 ianuarie. Legat de această sărbătoare, sunt și anumite superstiții, printre care și aceea de a nu spăla haine o perioadă de timp.
Ultima zi a ciclului sărbătorilor de iarnă, 6 ianuarie, Boboteaza, este marcată în fiecare an de ritualuri de sfințire și purificare a apei, cu o semnificație profund spirituală.
Potrivit credinței ortodoxe, sărbătoarea amintește de Botezul Domnului în...
Citește mai mult pe Alba24.ro
