Connect with us

EVENIMENT

UPDATE FOTO/ VIDEO: TERIBIL accident pe șoseaua de centură a Iașului, la Miroslava. Un tânăr de 23 de ani a decedat

Publicat

Un grav accident rutier s-a produs, miercuri seară, pe șoseaua de centură a Iașului, la Miroslava, localitatea Uricani. Un tânăr de 23 de ani și-a pierdut viața.

Accidentul s-a produs pe șoseaua de centură, comuna Miroslava, localitatea Uricani. La fața locului au intervenit echipajul de terapie intensivă mobilă și o autospecială de stingere cu modul de descarcerare.

UPDATE: În ciuda eforturilor medicilor, nu s-a mai putut face nimic pentru tânărul de 23 de ani, fiind declarat decesul.

Potrivit ISU Iași, în accident a fost implicat un singur autoturism în urma căruia a rezultat o victimă.

Este vorba despre un tânăr de 23 de ani, care a fost găsit de echipajele de salvare în stop cardio respirator. Echipajul de terapie intensivă a început manevrele de resuscitare.

În ciuda eforturilor, medicii nu au mai putut face nimic, fiind declarat decesul tânărului.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

U-BT a patra victorie consecutivă în ABA League. Clujenii au învins o echipă din Belgrad

Publicat

ubt belgrad.jpeg






Echipa de baschet U-BT Cluj a obținut, sâmbătă, o victorie importantă în deplasare, impunându-se cu 104-98 în fața celor de la FMP Belgrad. Dusan Miletic a fost principalul artizan al succesului, încheind meciul cu 28 de puncte, urmat de Creek, cu 20, și Guzman, cu 17. Chiar dacă a înscris doar 7 puncte, Russell a adunat 14 assisturi, jumătate din totalul echipei noastre. 

Primul 5 al clujenilor a fost format…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Avertizare Cod Galben de vânt puternic în zona de munte din Alba. Viteze de 90-120 km/h, la rafală

Publicat

vant pixabay meteo.webp.webp

Meteorologii au emis sâmbătă seara o avertizare Cod Galben de intensificări ale vântului, valabilă în Alba și alte județe din țară.

Potrivit ANM, până la ora 00:00 sunt așteptate intensificări ale vântului cu viteze la rafală de 90 … 120 km/h.

Este vizată zona de munte, de peste 1800 m, din Alba, Sibiu, Hunedoara, Vâlcea, Brașov, Caraș-Severin, Gorj, Argeș, Prahova și Dâmbovița.

sursa: meteoromania.ro






Citește mai departe

EVENIMENT

Spitalul Clinic Județean de Urgență Cluj-Napoca face angajări. Ce posturi sunt disponibile

Publicat

spital jud.jpg






Spitalul Clinic Județean de Urgență (SCJU) Cluj-Napoca organizează concurs în 11 decembrie pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a mai multor posturi de personal TESA și muncitori.

Astfel, spitalul are nevoie de:

-inginer construcții la Serviciul Tehnic – 1 post, diplomă de licenţă în specialitatea construcţii, fără condiții de vechime
-șef formație muncitori la formația lăcătuși – 1 post,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Târgul de Crăciun din Alba Iulia se va muta, din 2026, înapoi în Piața Cetății. Ce spune primarul Gabriel Pleșa

Publicat

video: târgul de crăciun din alba iulia se va muta,

Târgul de Crăciun din Alba Iulia se va muta, din 2026, înapoi în Piața Cetății. Primarul Gabriel Pleșa a transmis că serviciul pentru organizarea târgului urmează să fie concesionat pentru o perioadă de patru ani.

„Anul viitor vom promova o hotărâre de Consiliu Local, prin care concesionă serviciul acesta, Târgul de Crăciun, pentru patru ani, în așa fel încât cei care vor depune o ofertă și vor vrea să îl organizeze timp de patru ani de zile să poată face în fiecare…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe