Connect with us

ACTUALITATE

Veşti proaste pentru salariaţi: Valoarea tichetelor de masă rămâne la acelaşi nivel, până în martie 2020

Publicat

tichet

Ordinul comun al Ministerului Finanţelor Publice şi Ministerului Muncii şi Justiţiei Sociale nr. 2.892/1.253/2019, pentru stabilirea valorii nominale indexate a unui tichet de masă pentru semestrul II al anului 2019, a fost publicat luni, 23 septembrie 2019, în Monitorul Oficial Partea I, nr. 770. 

„Pentru semestrul II al anului 2019, începând cu luna octombrie, valoarea nominală a unui tichet de masă, (…), nu poate depăşi cuantumul de 15,18 lei.

Valoarea nominală (…) se aplică şi pentru primele 2 luni ale semestrului I al anului 2020 respectiv, februarie 2020 şi martie 2020”, se precizează în documentul oficial.

Astfel, valoarea maximă a unui tichet de masă de 15,18 lei va rămâne neschimbată până în martie 2020.

Ultima majorare a valorii maximale a tichetelor de masă a fost făcută la începutul anului 2018, când a fost majorată de la 15,09 lei la 15,18 lei.

sursa: monitoruloficial.ro, Alba24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Dublă nominalizare botoșăneană la Gala UZPR 2025: Cristian Lupașcu și „Buzz Media” în cursa pentru excelență în jurnalism

Publicat

dublă nominalizare botoșăneană la gala uzpr 2025: cristian lupașcu și

Publicitate

NOMINALIZÃRI / GALA UZPR EXCELENȚA ÎN JURNALISM 2025
(comunicat de presă Uniunea Ziariștilor Profesioniști din România)

Stimați colegi,

Un moment de vârf în viața UZPR, totodată și de bilanț al creației jurnalistice, îl reprezintă decernarea premiilor de excelență. Datorită numărului mare de propuneri făcute de filiale, juriul a prelungit, cu acordul Consiliului Director, perioada de analiză și de selecție a acestor propuneri.

Juriul a…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

FOTO: Erasmus+VET, oportunitate de formare profesională pentru elevii Liceului ,,Demostene Botez” Trușești în sudul Turciei

Publicat

foto: erasmus+vet, oportunitate de formare profesională pentru elevii liceului ,,demostene

Publicitate

Un grup format din 37 de elevi și 5 cadre didactice de la Liceul „Demostene Botez” Trușești, proveniți din clasele a X-a și a XI-a din învățământul profesional și liceal, domeniile Agricultură (17 elevi) și Turism și Alimentație (20 elevi), a participat în luna noiembrie la un amplu program de formare profesională în sudul Turciei.

Mobilitatea s-a desfășurat în cadrul proiectului Erasmus+ KA121 – VET, Nr. Ref.:…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Bărbat de 43 de ani, din Suceava, reținut pentru contrabandă la Botoșani

Publicat

bărbat de 43 de ani, din suceava, reținut pentru contrabandă

Publicitate

Marți, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au emis ordonanță de reținere, pentru 24 de ore, pe numele unui bărbat, de 43 de ani, din județul Suceava, cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de contrabandă.

 

În urma probatoriului administrat s-a constatat următoarea situație de fapt:

La data de 2 decembrie a.c., în jurul orelor 18:00, un echipaj de poliție rutieră, din cadrul Serviciului Rutier, în…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Un om de afaceri chinez vindea petarde „pe sub mână” la Săveni

Publicat

un om de afaceri chinez vindea petarde „pe sub mână”

Publicitate

Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Ștefănești au organizat o acțiune pentru prevenirea și combaterea accidentelor rutiere care au drept cauze generatoare consumul de băuturi alcoolice sau de substanțe psihoactive.

 

În cadrul activităților desfășurate au fost legitimate peste 100 de persoane și controlate 98 de autovehicule, iar în urma neregulilor constatate au fost aplicate 31 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe