ACTUALITATE
Victor Negrescu, ales vicepreședinte al Partidului Socialiștilor Europeni. Prima declarație după învestirea în noua funcție

Victor Negrescu, vicepreședintele PSD Alba și europarlamentar a fost ales și vicepreședinte al Partidului Socialiștilor Europeni. Alegerea lui Negrescu a avut loc la Congresul PES, desfășurat la Berlin la finalul acestei săptămâni.
În cadrul reuniunii de la Berlin, partidele social-democrate europene au aprobat și o rezoluție pentru susținerea aderării României la spațiul Schengen, în cel mai scurt timp, care a fost prezentată în plenul Congresului PES de Negrescu.
Acesta a precizat într-un comunicat de presă că a fost ales vicepreședinte, la nivel…
Citește mai mult pe Alba24.ro
ACTUALITATE
FOTO Tinerețe și misiune în slujba altarului: Părintele Sebastian Grădinariu, noul paroh al Bisericii „Sfântul Ilie” din Cristești

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai mult pe Botosani24.ro