Connect with us

EVENIMENT

VIDEO. 19 șoferi DROGAȚI depistați în trafic la Cluj, în weekend. Polițiștii au săltat 125 de PERMISE

Publicat

O acțiune cu efective mărite a fost organizată în weekend la Cluj, pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere. În trei zile, pe arterele rutiere din întreg județul Cluj au fost efectuate 1.499 de testări cu aparatul etilotest, 52 de testări cu aparatele drugtest și au fost depistate 37 de infracțiuni rutiere.

Polițiștii au acționat în baza unui plan organizat cu scopul prevenirii evenimentelor rutiere, depistării și extragerii din trafic a acelor conducători auto care nu respectă normele legale, reprezentând un pericol pentru ceilalți participanți la trafic.

19 șoferi DROGAȚI depistați în trafic la Cluj, în weekend. Polițiștii au săltat 125 de PERMISE

Potrivit IPJ Cluj, s-a urmărit impunerea respectării normelor legale, atât de către conducători auto, cât și de pietoni.

În cele 3 zile, polițiștii au acționat inclusiv cu aparatele radar, pentru combaterea nerespectării regimului de viteza.

O acțiune cu efective mărite a fost organizată în weekend la Cluj, pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere. În trei zile, pe arterele rutiere din întreg județul Cluj au fost efectuate 1.499 de testări cu aparatul etilotest, 52 de testări cu aparatele drugtest și au fost depistate 37 de infracțiuni rutiere.

Polițiștii au acționat în baza unui plan organizat cu scopul prevenirii evenimentelor rutiere, depistării și…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

OPINIE. Radu Nicosevici. Cum pierzi miliarde fără să clipești: manualul românesc de gestionare a PNRR – versiune actualizată

Publicat

radu nicosevici.jpeg






Radu Nicosevici este o voce importantă a societăţii civile timişorene, președinte al Asociației Academia de Advocacy şi cadru didactic asociat la Universitatea Politehnică Timişoara, unde conduce masteratul de „Comunicare strategică și Advocacy în societatea digitală”. Din perspectiva sa, pierderea miliardelor din PNRR nu este doar un eșec administrativ, ci un simptom al unei incapacități structurale de a…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Undă verde de la ANMAP pentru reamenajarea și extinderea Spitalului din Câmpeni. Ce funcțiuni va include noua clădire propusă

Publicat

undă verde de la anmap pentru reamenajarea și extinderea spitalului

Undă verde de la ANMAP pentru reamenajarea și extinderea Spitalului din Câmpeni. Agenția Națională pentru Mediu și Arii Protejate a anunțat recent luarea deciziei etapei de încadrare – fără evaluarea impactului asupra mediului – pentru proiectul „Reamenajare și extindere Spital Orășenesc Câmpeni”, propus a fi amplasat pe strada Horea, nr. 63 din Câmpeni. 

Potrivit documentației, investiția vizează extinderea Spitalului Orășenesc din Câmpeni prin construirea unui…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Președintele Ungariei vine la Cluj, la gala de deschidere a Zilelor Culturale Maghiare

Publicat

tamas.jpg






Dr. Sulyok Tamás, președintele Republicii Ungare, va participa luni, 18 august, la gala de deschidere a celei de-a 16-a ediții a Zilelor Culturale Maghiare din Cluj-Napoca. Evenimentul va începe la ora 19:00, în sala mare a Operei Maghiare din Cluj, iar șeful statului maghiar va susține și un discurs.

O vizită importantă

Dr. Sulyok Tamás a acceptat invitația de a participa la deschiderea oficială a…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Lovitură pentru proprietarii care închiriază locuințe prin Booking și Airbnb. În zonele turistice, impozitul s-ar putea va dubla

Publicat

agenţiile de turism şi unitățile de cazare pot fi verificate

Lovitură pentru proprietarii care închiriază locuințe prin Booking și Airbnb. Regimul fiscal privind veniturile din activități independente obținute ca urmare a prestării de servicii de cazare, precum și din închirierea pe termen scurt a unui număr de 1-7 camere situate în locuințe proprietate personală, va fi modificat, potrivit unui proiect de lege publicat de Ministerul Finanțelor.

Astfel, urmează să fie eliminată posibilitatea utilizării sistemului real sau a celui de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe