EVENIMENT
VIDEO: Anchetă la Sibiu: O tânără filmată în timp ce înțeapă prezervative într-un hipermarket
Poliția din Sibiu a început o anchetă după ce pe o rețea de socializare a apărut o filmare cu o tânără care sparge cu un obiect ascuțit prezervativele de pe raftul unui supermarket din Sibiu.
Imaginile au fost publicate pe rețeaua de socializare TikTok.
„Nu am cum să fac asta la casă… uite aici și pe partea asta, sunt trei, merg să le pun la loc”, explică tânăra în timp ce este înregistrată cu telefonul de altă persoană.
Imaginile au fost văzute și de polițiștii din Sibiu care au deschis o anchetă.
„Ca urmare a apariției pe rețelele de socializare a unui videoclip care înfățișează o tânără în timp ce ar deteriora produse dintr-un hipermarket din județul Sibiu, Compartimentul Relații Publice din cadrul I.P.J. Sibiu este abilitat să comunice următoarele: La nivelul Inspectoratului de Poliție Județean Sibiu s-a deschis o anchetă în vederea identificării persoanei în cauză și stabilirii situației de fapt pentru aplicarea măsurilor legale în consecință”, au anunțat reprezentanții IPJ.

Până în prezent, la IPJ Sibiu, nu a fost înregistrată nicio plângere din partea unității comerciale, astfel încât cercetările sunt demarate din oficiu, au precizat polițiștii.
(sursa: Mediafax)
Citește Romania24.ro pe Google News
EVENIMENT
UPDATE FOTO. Accident rutier între Frata și Poiana Frății. Autoturism răsturnat, o persoană transportată la spital
Un accident rutier s-a produs în această dimineață între localitățile Frata și Poiana Frății, acolo unde o mașină s-a răsturnat în urma impactului cu un microbuz.
UPDATE
„Din primele cercetări efectuate la fața locului a rezultat că un bărbat de 66 de ani, din Cluj-Napoca, care se deplasa cu autoturismul în direcția localității Poiana Frății, ar fi intrat în coliziune cu un cap de pod situat pe…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Câți șomeri există în Alba și în ce orașe și comune sunt cei mai mulți. Județul, pe locul 21 la nivel național. Date oficiale
Câți șomeri există în județul Alb:a Rata șomajului în județul Alba a urcat în septembrie 2025 la 3,7%, peste media națională, în condițiile în care numărul persoanelor fără loc de muncă a ajuns la 5.686, cu 440 mai multe decât în aceeași lună a anului trecut. Creșterea este alimentată în special de mediul rural, unde se regăsesc aproape 70% dintre șomerii înregistrați, potrivit datelor oficiale ale Direcției Regionale de Statistică Alba.
Numărul șomerilor…
Citește mai mult pe Alba24.ro
Protocol de acces mai facil la tratament pentru pacienții cu boli rare: Alexandru Rogobete, ministrul Sănătății anunță, miercuri seară, schimbarea protocolului pentru accesul mai facil la tratamente, pentru românii care suferă de fibroză chistică.
„Împreună cu specialiștii din sănătate și în dialog permanent cu asociațiile de pacienți, am decis actualizarea protocolului pentru DCI Ivacaftorum (…).
Timp de prea mult timp, accesul la tratament a depins de o listă fixă…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
FOTO. Accident rutier între Frata și Poiana Frății. Autoturism răsturnat, o persoană transportată la spital
Un accident rutier s-a produs în această dimineață între localitățile Frata și Poiana Frății, acolo unde o mașină s-a răsturnat în urma impactului cu un microbuz.
Pompierii din cadrul Punctului de Lucru Mociu au intervenit prompt la fața locului, unde au găsit patru persoane implicate în incident. Din fericire, nicio victimă nu a rămas încarcerată în urma răsturnării autoturismului.
O femeie a ajuns…
Citește mai mult pe Cluj24.ro



