ACTUALITATE
VIDEO: Au început reparațiile la autostrada fisurată de lângă Alba Iulia. Lucrări pe A10 Sebeș-Turda, în zona alunecării de teren

Au început lucrările pentru repararea porțiunii din autostrada A10 afectată de o alunecare de teren, pentru care circulația rutieră a fost închisă timp de 30 de zile pe o porțiune de circa un kilometru, în zona nodului rutier Alba Iulia Nord – Pârâul Iovului, sensul Sebeș – Turda.
În zona respectivă carosabilul a fost afectat de o alunecare de teren, iar pe banda de urgență au apărut fisuri, la circa doi ani de la inaugurare.
Fisurile au fost semnalate pe banda de urgență încă din luna decembrie, în zonă fiind restricționată și prima bandă de…
Citește mai mult pe Alba24.ro
ACTUALITATE
Femeie de 54 de ani, din Șendriceni, dispărută acum 32 de ani, este căutată de familie. Dacă aveți informații, sunați la 112

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Măsuri pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în stațiile de cale ferată și în trenurile de călători

Citește mai mult pe Botosani24.ro