Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Campania electorală s-a încheiat. Precizările IPJ Alba: Propaganda electorală este interzisă

Publicat

decizie bec: usr nu are voie să facă campanie electorală

Campania electorală s-a încheiat sâmbătă dimineață la ora 7, fiind interzisă continuarea propagandei electorale. Reprezentanții IPJ Alba au transmis o serie de precizări legate de desfășurarea scrutinului. 

Astfel, odată cu încheierea campaniei electorale, se interzice afișarea, lansarea, plasarea, promovarea, publicarea, distribuirea și difuzarea de materiale publicitare politice, respectiv materiale de propagandă electorală de orice tip, care se referă la alegerile…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Incendiu la un autoturism în Unirea. Intervin pompierii

Publicat

incendiu în localitatea vama seacă: anexa unei ferme de animale,

Incendiu la un autoturism în Unirea: Secția de pompieri Aiud a intervenit marți pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autoturism pe strada Mureșului din localitatea Unirea.

La fața locului au fost alocate o autospecială de stingere cu apă și spumă, precum și echipaje din cadrul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență (SVSU) Unirea.

Autoritățile continuă acțiunile pentru lichidarea focului și stabilirea circumstanțelor incidentului.

Știre în actualizare

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Modificări legate de funcționarea IMM-urilor: În ce condiții vor putea fi declarate inactive și dizolvate

Publicat

curtea constituțională a admis sesizarea privind completarea procedurilor de restituire

Modificări legate de funcționarea IMM-urilor: Parlamentul votează marțim 18 noiembrie, un proiect de lege care include, printre altele, o serie de măsuri importante menite să întărească disciplina financiară în mediul de afaceri.

Printre prevederile principale se numără sancțiuni pentru firmele care nu respectă obligațiile legale privind raportarea financiară și gestionarea conturilor bancare.

Conform proiectului, firmele care nu au deschis un cont bancar în România sau nu…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Locuri de muncă în Alba: 562 de posturi în Alba Iulia, Aiud, Blaj, Sebeș, Câmpeni și alte localități din județ. Oferta prin AJOFM

Publicat

locuri de muncă în alba: 465 de posturi în alba

Locuri de muncă în Alba: Agenţia pentru Ocuparea Forţei de Muncă (AJOFM) Alba a transmis oferta de locuri de muncă disponibile în județul Alba, la data de 18 noiembrie. Sunt vacante 562 de posturi în județul Alba, în mai multe domenii.

AICI: ADAUGĂ ANUNȚ ANGAJARE

Locuri de muncă / angajări Alba Iulia

Angajator – post vacant – nr. locuri – telefon mobil

  • ARMONI LAND – logoped – 1 – 0744860143
  • DGA ROUTE S.R.L. – pizzar…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Bărbat din Teiuș, reținut de polițiști. A amenințat cu moartea o femeie care a refuzat să întrețină relații intime cu el

Publicat

video: bărbat din teiuș, reținut de polițiști. a amenințat cu

Un bărbat din Teiuș a fost reținut de polițiști după ce a amenințat cu moartea o femeie. Victima a refuzat să întrețină relații intime cu acesta. 

Potrivit IPJ Alba, la data de 17 noiembrie 2025, polițiștii din orașul Teiuș au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 31 de ani, din orașul Teiuș, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de amenințare.

Din cercetări a reieșit că bărbatul ar fi amenințat-o cu moartea pe o…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe